Альфа-Гетьман

Альфа-Гетьман 5л

281

Описание

Діюча речовина:   Метолахлор, 960 г/л
Формуляція:   Концентрат, що емульгується
Призначення:   Ґрунтовий гербіцид системної дії проти однорічних злакових та деяких дводольних бур’янів
Тара:   5 л

 Спосіб застосування і норми витрат

Культура Об’єкти Норма
витрати
препарату, л/га
Спосіб обробки Макси-
мальна
кількість
обробок
Цукрові бу-
ряки
Однорічні злакові та деякі дводольні бур’яни 1,6–2,6 Обприскування ґрунту до висівання, під час чи після висівання, але до сходів культури 1
Препарати з ідентичною діючою речовиною використовують на наступ-
них культурах
Кукурудза, кавуни, картопля, томати, соя, горох Однорічні злакові та деякі дводольні бур’яни 1,6–2,1 Обприскування ґрунту до висівання, під час чи після висівання, але до сходів культури 1
Соняшник,
ріпак
1,6–2,6

Переваги

• Надійний захист цукрових буряків у критичний період росту від найбільш поширених бур’янів.
• Застосування ГЕТЬМАНА дозволяє зменшити кількість механічних обробітків ґрунту, що заощадить вологу та збереже структуру родючого шару ґрунту.
• Крім ефективного знищення бур’янів гербіцид сприяє полегшенню догляду за посівами в період вегетації та збільшенню врожаю.
• Фітотоксична дія повністю відсутня, сприяє активному росту і розвитку рослин культури.

Механізм дії

Сходи бур’янів поглинають метолахлор у процесі проходження проростків через верхній шар ґрунту. Метолахлор належить до хлорацетамідів,
які діють на проростки рослин, на вегетуючі бур’яни діють слабко. Механізм дії полягає в блокуванні росту кореневої системи та розвитку кореневого чохлика, і бур’яни гинуть, не з’являючись на поверхні ґрунту.

Спектр дії

Чутливі бур’яни: різні види мишію, проса, пальчатки, зірочник середній, тонконіг однорічний, гірчиця польова, галінсога дрібноквіткова.
Помірно чутливі бур’яни: різні види щириці, грицики звичайні, портулак городній, гумай та ін.

Загальні рекомендації

Обов’язковою вимогою є забезпечення суцільного покриття площі під час проведення внесення препарату.
Під час внесення робоча швидкість агрегату повинна становити 7–10 км/год. Ґрунт повинен бути дрібногрудкуватим – великі грудочки та велика кількість рослинних решток збільшують площу поглинання препарату і зменшують ефективність внесення. Оптимальні умови для внесення складаються після дощу або зрошення із нормою поливу 10–20 мм. У разі посушливої погоди гербіцид необхідно заробити ґрунтообробними знаряддями або провести коткування для ущільнення ґрунту.
При вирощуванні розсадних культур препарат потрібно застосовувати до висаджування розсади.
Мінімальна норма внесення застосовується на малогумусних та легких за механічним складом ґрунтах, середня – на суглинкових із вмістом гумусу менше 4%, підвищена – на суглинкових і важких із вмістом гумусу 4–5% та торф’яниках.

Норма витрати робочої рідини

200–400 л/га