Альфа-Протравитель

Альфа-Протравитель

Описание

Альфа-Протруйник

Діюча речовина: Тебуконазол, 60 г/л + Імазаліл 100 г/л.
Формуляція: Концентрат, який тече, для обробки насіння
Призначення: Системний фунгіцид для протруювання насіння
Тара:

Спосіб застосування і норми витрат

Культура Хвороби

Норма витрати
препарату, л/т

Строк обробки

Максимальна
кількість обробок

Зернові
злакові
культури
Тверда, летюча, кам’яна сажка,
гельмінтоспоріозна, фузаріозна
коренева гниль, ризоктоніозна
прикоренева гниль, сітчаста
плямистість, борошниста роса,
пліснявіння насіння, фузаріозна
снігова пліснява

0,3 – 0,5

Протруювання
насіння суспензією
препарату (10 л
води на 1 т насіння)

1

Препарати з ідентичною діючою речовиною використовують на наступних культурах
Соя Фузаріозна коренева гниль,
аскохітоз, пліснявіння насіння

0,4

Протруювання насіння

суспензією препарату

(10 л води на 1 т насіння)

1

Соняшник Біла гниль (прикоренева форма),
сіра гниль (насіннєва інфекція),
фузаріозна коренева гниль,
пліснявіння насіння
Кукурудза
(на зерно)
Летюча, пухирчаста сажки,
фузаріозні кореневі та
прикореневі гнилі,
пліснявіння насіння

Переваги

• Надійний захист від комплексу збудників хвороб усіх зернових культур, які передаються через насіння і ґрунт.
• Має добре виражену рісторегулюючу дію, що сприяє інтенсивному та рівномірному наростанню кореневої системи.
• При застосуванні в рекомендованих нормах не фітотоксичний до рослин.
• Зручний у використанні.
• Присутність імазалілу знижує вірогідність виникнення резистентності.
• Контроль збудників пітієвих грибів.

Механізм дії

Препарат містить дві діючі речовини – імазаліл і тебуконазол. Завдяки цьому він ефективний як для дезінфекції ґрунтових збудників, так і для знезараження насіння.
Імазаліл володіє локально-системною дією, захищаючи коріння від фузаріозних  та гельмінтоспоріозних кореневих гнилей. Дія імазаліла заснована на перешкоджанні мітозу, скріпленні тубуліну, і, таким чином, різкому зниженні росту та розвитку патогена. Також він проявляє досить токсичну дію на ооміцети — так звані пітієві гриби, які викликають загнивання проростків, фітофтороз та інші хвороби, що стійкі до таких діючих речовин як тіабендазол, карбоксин.
За рахунок більшого періоду розпаду імазалілу, в порівнянні з триазолами, Альфа-Протруйник має триваліший період захисту, що найбільш важливо при захисті від кореневих гнилей. Захищаючи зародкові корені, він не дає інфекції розвиватися на вторинній (основній) кореневій системі. Таким чином створюються оптимальні умови для реалізації високого потенціалу продуктивності сучасних сортів зернових культур.
Тебуконазол проявляє системну дію, захищаючи проросток. Дія тебуконазола заснована на процесі інгібірування біосинтезу стерину, що входить до складу клітинної стінки гриба. Пригнічення біосинтезу ергостерину призводить до порушень у процесі поділу клітин, а згодом — і до повної загибелі грибного організму. Крім того, на початкових стадіях розвитку, тебуконазол уповільнює синтез гіберелінів і діє як регулятор росту, тобто гальмує процес видовження міжвузлів у зернових культур. Цей механізм не допускає надмірного розвитку надземної частини рослини і, водночас, сприяє інтенсивному розвитку кореневої системи.

Властивості

Діючі речовини Альфа-Протруйника відрізняються швидкою фунгіцидною дією і тому препарат може бути використаний для обробки посівного матеріалу безпосередньо перед висіванням, без значного зниження ефективності. Препарату притаманна добра вторинна дія проти хвороб проростків та сходів. Фунгіцидна дія проявляється на 2-гу добу після обробки.
За умови висіву протягом 7–14 днів після протруювання основна частина нанесеного препарату переходить у рослину, що росте й розвивається. Для  Альфа-Протруйника характерним є тривалий захисний і лікувальний ефект.
Протруйник забезпечує достатній захист насіння та проростків і не потребує підсилення фунгіцидної дії за рахунок інших препаратів. У разі необхідності застосування у суміші з інсектицидами рекомендується проводити попереднє пробне змішування препаратів.

Загальні рекомендації

Протруювання рекомендується проводити за 7–14 днів до посіву. Процес  здійснюється на спеціальних машинах, призначених для виконання протруювання напіввологим методом. Перед застосуванням каністру з препаратом ретельно збовтують. Застосовують Альфа-Протруйник у розведенні з водою (6,0–12,0 л), в залежності від виробничих умов та типу машин.
Перед протруюванням потрібно очистити та відкалібрувати посівний матеріал, оскільки частки битого зерна, пил і домішки можуть бути причиною зв’язування значної кількості препарату.

Норма витрати робочої рідини

10 л робочого розчину на 1 тонну насіння.