Гербіцид Харнес характеристики
Харнес – гербіцид з високою ефективністю, призначений для боротьби зі злаковими та дводольними бур’янами на посівах більшості культур.
Діюча речовина препарату: ацетохлор, 900 г
Форма випуску: концентрат емульсії
Механізм дії:
Після внесення в грунт Харнес залишається у верхньому шарі і вбирається пагонами і корінням бур’янів, які проростають.
Механізм дії ацетохлору полягає у гальмуванні поділу клітин. Транспорт ауксинів та амінокислот у колеоптилі припиняється, осмотичний тиск зменшується, і зародок гине. Препарат характеризується помірною летючістю, яка збільшується при підвищенні температури (понад 25°С). Гербіцид характеризується помірною розчинністю у воді та високою стійкістю до ультрафіолетового випромінювання.
Якщо гербіцид застосовується відповідно до інструкції, він може знищити бур’яни вже за 12-16 тижнів, завдяки чому створюються максимально сприятливі умови для поліпшення росту культур. У результаті рослини будуть здоровішими і більшими, а врожай вищим.
Рекомендації щодо застосування гербіциду Харнес
У ґрунті з високим вмістом глини та гумусу ефективність дії препарату знижується. Тому його рекомендують застосовувати на піщаних ґрунтах у мінімально рекомендованих дозах, а на суглинистих та ґрунтах з високим вмістом гумусу – у максимальних.
Грунт повинен бути досить теплим, вологим і дрібно комкуватим. Не повинно бути великих щільних грудок. Вони підвищують площу поглинання, знижуючи ефективність дії гербіциду Харнес.
Терміни обробки та норми:
Обробку гербіцидом Харнес потрібно проводити до сходів соняшника та бур’янів: відразу після посіву або перед ним.
Препарат вноситься на поверхню ґрунту.
Якщо земля пересушена, необхідно провести закладення гербіциду у ґрунт.
На ефективність дії гербіциду Харнес безпосередньо впливає наявність вологи у ґрунті. Оптимальні умови зростання – це випадання опадів чи зрошення після внесення препарату (10-20 мм). Якщо вологість ґрунту достатня, закладати ґрунт не потрібно. Якщо ж земля суха, загортання потрібно проводити механічним способом (використовуючи легкі борони).
На час внесення впливають умови в полі: 3 – 14 днів – до висіву, використовуючи закладення культиваторами або боронами. Культиватор має забезпечити мінімальну глибину закопування гербіциду.
Оптимальний термін внесення – відразу після посіву, до того як з’являться сходи культури. Він розрахований на боронування.
Без закладення гербіцид Харнес можна вносити за умови присутності великої кількості пожнивних залишків та достовірних відомостей про випадання опадів.
Гербіцид сумісний з іншими пестицидами та добривами.
Дія препарату поширюється на бур’яни, які вже проросли.
Дозування препарату
Розчин готується з розрахунком 1,5-3 літри агрохімікату (залежно від ґрунту) на 1 гектар. Норма робочого розчину в межах від 200 до 400 літрів на 1 га. Цієї кількості достатньо для того, щоб захистити сою, соняшник та кукурудзу до моменту появи сходів. Гербіцид зберігається у пластиковому контейнері, який захищає агрохімікат від впливу сонячних променів та перепадів температур.
Норми з обробки гербіцидом Харнес
Культурні рослини | Спектр впливу | Норма витрати л/га | Строк і метод обробки |
Кукурудза | Однорічні злакові та дводольні бур’яни | 1,5–3,0 | Обробка до посіву, під час посіву, після посіву та до появи сходів культури |
Соняшник | 2,0–3,0 | ||
Соя |