0800 30-50-99(Бесплатно по Украине) info@agro-liga.com

Азот є одним із складових елементів, від яких залежить нормальний розвиток усіх рослин.

Він відповідає за якість фарбування культур у зелений колір, тому що головним елементом має хлорофіл. Однак слід враховувати, що цей компонент дуже швидко здатний вимиватися з ґрунту, призводячи до дефіциту та порушень у розвитку культур. Небезпечний також надлишок азоту в ґрунті.

При достатньому надходженні азоту рослини стійкіше переносять зимові періоди, швидше адаптуються до нового вегетативного циклу.

При цьому, як показують дослідження, підвищується не тільки кількість, але і якість врожаю, що збирається, а також стійкість до різних захворювань і шкідників.

Норми внесення у тому чи іншому регіоні різні, оскільки рівень вмісту речовин відрізняється у чорноземах, підзолистих, піщаних та супіщаних ґрунтах.

Часто городники купують азотні добрива у торговельній мережі та просто дотримуються рекомендацій, даних на упаковці товару. Так можна уникнути передозування під час підживлення садових та городніх рослин.

Щоб вносити потрібну кількість азоту, необхідно знати:

  • норми споживання азоту рослинами;
  • вміст мікроелементу у ґрунті;
  • кислотність родючого шару.

Рослини, які здатні поглинати азот з повітря, мають на своїх поверхнях бактерії, робота яких провокує біологічні процеси, що призводять до такого поглинання. У той час як азот, що знаходиться в ґрунті, має вигляд органічних елементів, які також можуть бути складно доступними для культур.

У зв’язку з цим потрібно знати, що рослини здатні засвоювати азот у неорганічній формі і лише 3% всього азоту, який є в органічних сполуках, здатний формуватися у доступний для культур азот шляхом мінералізації.

Добрива слід закладати в ґрунт на глибину 15-20 см, щоб поживні речовини повністю засвоювалися кореневою системою, якщо азот вноситься в поверхневий сухий шар, то не буде користі.

Неграмотне застосування азотних добрив призводить до прямих фінансових втрат, як витрат за добрива та його внесення.

Наслідки можуть бути різні: промивання, азотне голодування рослин.

Найбільш корисні рідкі підживлення азотом: поживні речовини надходять прямо в кореневу систему, практично без втрат. При внесенні сухого препарату потрібно добре полити рослину.

Всі добрива з азоту відрізняються гарною розчинністю у воді, але для використання у рідкому вигляді застосовують на нітратній основі – селітри.

Загальний коефіцієнт корисного використання рослинами азотних добрив становить трохи більше 50%.