Новости

Дефіциту тепличних овочів в Україні не буде

тепличні овочі

Українці цього року мають обмежену пропозицію ранніх овочів, проте поступово надходження збільшуватимуться у міру дозрівання овочів як від українських тепличних господарств, так і овочів відкритого ґрунту.

Значних ризиків дефіциту основних овочевих культур немає, оскільки 85% усієї овочевої продукції в Україні вирощується у господарствах населення і лише 15% – промисловими господарствами.

Крім того, виробники в інших областях України, розуміючи ризики виникнення дефіциту на певні овочеві культури та потенційно привабливі ціни на них, поступово збільшують насадження овочів у своїх господарствах.

Наголошується, що першими на український ринок починають надходити огірки та помідори від наших турецьких постачальників.

У цій країні клімат дозволяє вирощувати овочі в теплицях без використання додаткового опалення цілий рік, за рахунок чого вони дешевші за тепличні українські овочі.

У 2021 р. було імпортовано 24,5 тис. т огірків та 102 тис. т помідорів. Основні обсяги поставок припадали на лютий, березень та квітень. Проте цієї весни російські війська заблокували українські порти, що зупинило постачання через море.

Зараз частково продукція надходить через західні кордони України, проте вартість такої доставки значно вища, і кількість ввезеної продукції менша порівняно з обсягами поставок через порти, що одразу позначається на ціні.

За словами аналітика, формування цін на овочі залежатиме від співвідношення попиту та пропозиції. З одного боку, якщо погодні умови дозволять отримати добрий урожай овочів, значного зростання цін не буде.

І навіть за обмеженої пропозиції ціни не стрімко зростатимуть через низьку купівельну спроможність українців зараз і відразу після закінчення війни.

Найбільші площі під теплицями знаходяться у Запорізькій (19% усіх площ під теплицями), Херсонській (11%) та Тернопільській областях (11%).

І хоча частина територій із великою кількістю теплиць знаходиться під тимчасовою окупацією (Херсонська та Запорізька області), в УКАБ вважають, що це не призведе до дефіциту тепличних овочів.

Слід врахувати, що зараз зменшено і загальний фонд споживання через значну міграцію українців за кордон через війну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.