Виробництво сільськогосподарської продукції в Україні у січні-листопаді 2021 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилось на 16,7.
Результати аналізу зовнішньої торгівлі України агропродовольчою продукцією у січні-серпні цього року свідчать про те, що, у порівнянні з торішнім рівнем, країна збільшила як експорт, так і імпорт сільгосппродукції.
Погода у 2021 році дозволила аграріям виростити та зібрати рекордний урожай зерна.
За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, на 2 грудня аграрії зібрали 82 млн т зернових, бобових та олійних культур, при цьому обмолочено 97% полів. На ринку кажуть, що обсяг урожаю має перейти рубіж у 100 тис. т зерна.
Зібрано рясний урожай, експорт зростає, світові ціни на продовольство тримаються на рекордних позначках, тож аграрії непогано заробили, на 2022-й вони будують великі плани.
У 2021 р. українським аграріям було виділено понад 180 млн грн бюджетних коштів як часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції підприємств зі зберігання та переробки зерна.
За рік українське борошно здало свої позиції з виробництва та експорту. Тенденція спаду розпочалася ще минулого 2020 року через поганий урожай пшениці та високі ціни на культуру. А у 2021 році не зважаючи на рекордний урожай, борошномельної пшениці було недостатньо. Крім того, мукомоли знову зіткнулися з високими цінами на сировину і змушені витримувати конкуренцію з боку сірого ринку.
За 2021 рік українські мукомоли виробили 998 тис. т муки, тому аграрії пройшли цей рік з дуже добрими показниками завдяки світовій кон’юнктурі.
В Україні у 2021 році площі посівів кукурудзи збільшилися на 4%, а посіви соняшнику склали рекордні 6,5 млн га. При цьому зменшилася частка сої та ріпаку.
Фермери встигли своєчасно та в повному обсязі провести посівну завдяки тому, що наперед укладали форвардні контракти. Наприклад, уже у березні виробники кукурудзи підписали форварди на майбутні постачання цієї культури обсягом 3 млн тонн. У 2020 році до такого обсягу продажів за форвардами аграрії дісталися лише в середині літа.
На початок жовтня озимими культурами було засіяно площу понад 2,15 млн га. Це пшениця, ячмінь та жито. Загалом посіви озимих у 2021 році займуть 7,84 млн га, що на 3% менше, ніж роком раніше.
Експорт всієї української сільгосппродукції у 2021 році на підйомі, українсько-китайська торгівля продовжує зростати та розвиватися. За 10 місяців 2021 року експорт українських товарів виріс на 20% і становив 12% усього українського експорту.
Найбільше зростання відбулося по м’ясу та їстівних субпродуктах — 164%, по зерну зростання склало 46%, по овочах — 25%.
Урожай 2021 порадував — Україна і збирає багато, і вивозить за кордон зернових на мільярди доларів.