Перша партія українського зерна відправиться з Чорноморського порту - Агролига

Зерно, яке вивозитимуть через порти, на 99% буде від фермерів, і ним займатимуться приватні структури. Роль держави у цьому процесі щодо можливості викупу та перепродажу зерна зараз визначається.

Все залежить від того, в який бік піде ринок: якщо для трейдерів будуть важливішими надприбутки, ніж інші завдання, то правила будуть переглянуті.

Експорт українського зерна буде запущено насамперед із морського торговельного порту «Чорноморськ», розташованого у місті Чорноморськ Одеської області, повідомив заступник міністра інфраструктури України Юрій Васьков.

«Вважаємо, що в найближчу добу ми вже будемо готові працювати над відновленням експорту агропродукції з наших портів.

Йдеться про порт «Чорноморськ» — він буде першим. Потім будуть порт «Одеса» та порт «Південний», — заявив він.

Впродовж двох тижнів Мінінфраструктури технічно буде готове здійснювати експорт із усіх терміналів зазначених трьох морських портів країни. Крім того, всі каравани із зерном супроводжуватимуться рятівними судами Мінінфраструктури, а процес розмінування здійснюватиметься виключно у коридорі проходу суден.

Першу партію хочуть надіслати після 27 липня. При цьому Одеський порт почне працювати на відправку пізніше.

Розмінування акваторії відбуватиметься виключно у коридорі, який потрібен для експорту зерна, при цьому всі каравани супроводжуватимуться рятівними судами Мінінфраструктури.

Також до проходу комерційних караванів коридор випробовуватиме технічний флот.

В Міністерстві також зазначили, що відкриття портів приноситиме Україні додатково близько $1 млрд, а місячний експорт агропродукції може становити 3 млн тонн, однак він може бути й вищим.