Погода сприяє посіву озимих на врожай 2023 - Агролига

Агрометеорологічні умови для завершення вегетації пізніх сільгоспкультур та посіву озимих під урожай 2023 р. у другій декаді серпня складалися задовільно завдяки дощу.

Як зазначається, оптимальний у багатьох районах рівень вологи у ґрунті продовжив період вегетації пізніх культур, зокрема соняшнику та кукурудзи.

В окремих районах західних та центральних областей, де спостерігалися сильні дощі та зливи, відзначалося перезволоження верхніх шарів ґрунту, що ускладнювало збирання врожаю та проведення інших польових робіт.

За даними метеорологів, складалися хороші умови для накопичення продуктивних вологозапасів ґрунту на площах, призначених під посів озимих культур (насамперед озимого ріпаку — найбільш ранньої озимої культури) під урожай 2023 р.

Так, вміст вологи в орному шарі ґрунту на площах, призначених для озимих, станом на 20 серпня в середньому у півтора рази перевищувало минулорічні показники.

Деколи спостерігалися суховійні явища, відповідно створювалися несприятливі умови для накопичення продуктивної вологи у ґрунті на площах, призначених для посіву озимих культур урожаю наступного року.

Отже, за спостереженнями метеостанцій, фазовий розвиток сільськогосподарських культур здебільшого відбувався у терміни, наближені до середніх багаторічних, та дещо раніше.