Уражено до 10% качанів кукурудзи фузаріозом - Агролига

Різка зміна агрокліматичних умов на всій території України зі зниженням температурних показників та випаданням опадів покращила загальний фізіологічний стан рослин, проте сприяла інтенсивному розвитку різноманітних хвороб кукурудзи.

Зокрема, скрізь у посівах культури сільськогосподарських підприємств і індивідуальних господарств значного розвитку та поширення набув гельмінтоспоріоз, яким охоплено 2-14% рослин.

Пухирчатою сажкою уражено 1-5, макс. 10% (Рівненська обл.) рослин та качанів зернової кукурудзи, летючою — 0,5-2% рослин (Вінницька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Одеська обл.) культури, іржею — 2% рослин у господарствах Київської області.

Пухирчаста сажка поширена скрізь, де вирощується кукурудза . Патоген уражує всі надземні органи рослин: повітряні корені, стебла, листки, гойдалки та волоті. 

Найчастіше інфікуються качани, стебла та репродуктивні почки.

У Миколаївській та Одеській областях від 2 до 10% качанів уражено фузаріозом.

Фузаріоз качанів є найбільш поширеним захворюванням кукурудзи, особливо в районах з підвищеною вологістю, де уражається до 50–60% посівів цієї культури.

На поверхні качанів кукурудзи в кінці молочно-воскової стиглості з’являється блідо-рожевий наліт гриба. При густому нальоті зернівки руйнуються.

Залежно від інтенсивності розвитку фузаріозу можна спостерігати різний ступінь ураження качанів. За сильного розвитку хвороби наліт патогену поширюється на весь качан, в умовах підвищеної вологості повітря утворення нальоту можна спостерігати і на обгортках уражених качанів. Уражені зернівки втрачають блиск, стають брудно-бурими.

Крім того, повсюди на 28-100% обстежених площ 4-10% рослин заселено та пошкоджено стебловим (кукурудзяним) метеликом.

В лісостепових та степових областях триває літ метеликів другого покоління бавовникової совки, гусениці якої чисельністю 1-2 екз. на кожну пошкодили 2-10, осередково до 20% (Миколаївська обл.) рослин та 2-10% качанів.