Відсьогодні відновлюється реєстрація податкових накладних - Агролига

Сьогодні, 27 травня, відновлено реєстрацію податкових накладних. Система працюватиме у довоєнному режимі з уточненнями, зазначеними у законі. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

Система працюватиме у довоєнному режимі з застереженнями, зазначеними у законі.

Окреме прохання для  конвертаторів, окремих податківців та інших професійних ухилістів не розраховувати на те, що в умовах війни схемний податковий кредит пройде непоміченим.

У податкової абсолютно однозначне чітке завдання – забезпечити реєстрацію податкових накладних у повній відповідності до закону та вимоги білого бізнесу.

Закон передбачає низку податкових змін, зокрема:

  • поновлення податкових зобов’язань платників податків, які мають можливість їх виконувати, у частині дотримання строків реєстрації ПН та РК у ЄРПН, подання податкової звітності, сплати податків;
  • поновлення камеральних, документальних та фактичних перевірок:
  • документальні позапланові перевірки під час дії військового стану проводяться за наявності під час проведення перевірок безпечного:
  • доступу, допуску до територій, приміщень та іншого майна, що використовуються для провадження господарської діяльності або є об’єктами оподаткування, або використовуються для отримання доходів (прибутку), або пов’язані з іншими об’єктами оподаткування такими платниками податків;
  • при самостійному виправленні платником податків у податкових періодах до 25 липня 2022 року помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання у звітних (податкових) періодах, що припадають на період дії воєнного стану, такі платники звільняються від нарахування та сплати штрафних санкцій та пені;

Закон набирає чинності з 27 травня 2022 року, крім змін у частині камеральних перевірок декларацій та уточнюючих розрахунків (у разі їх подання), до яких подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, що набирають чинності з 2 червня 2022 року.