Вивіз зерна через західний кордон виконується лише на чверть - Агролига

Виконання відправниками вантажу погоджених з «Укрзалізницею» та іноземними перевізниками планів з навантаження зернових у бік західних прикордонних переходів на даний момент становить лише 24,1%.

Як зазначив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, спостерігається тенденція до зменшення перевезень у бік західних переходів.

 Так, фактичне середньодобове здавання вантажів через залізничні стики за жовтень порівняно з вереснем зменшилося на 252 вагони, у тому числі із зерновими вантажами — на 48 вагонів. Добова передача вагонів скоротилася з 536 до 488 одиниць (або на 9%), але водночас скоротилися й черги.

Він вважає, що це пов’язано із переорієнтацією перевезень у морські порти після відкриття зернового коридору. При цьому багато компаній не скасовують плани відвантаження у бік сухопутних переходів, тому відсоток їх виконання дуже низький.

Наприклад, щодо «Батьєва» виконання планів щодо зернових — лише 26,6%. Заявили 3871 вагон, навантажено лише 1029.
Це дуже погано, це неритмічне відвантаження. За «Вадул-Сірет» виконання планів 11%, «Дякове» — 27%, «Ізов» — 29%, «Рені» — 20%, «Ужгород» — 23%, «Чоп» — 15%, «Ягодин» — 5,5%.

Ненабагато краща ситуація з іншими аграрними вантажами: по соняшниковій олії виконання планів становить 35%, по макуху — 44%.

Водночас Валерій Ткачов закликав бізнес попереджати про відміну планів, щоб дати можливість іншим скористатися провізною здатністю переходів.

Крім того, він попросив відповідально поставитися до планування обсягів перевезень на листопад.

Відповідаючи на запитання про можливі санкції, В. Ткачов зазначив, що поки що немає «ніяких штрафних санкцій стосовно відправників за невиконання планів».

Однак, якщо бізнес консолідовано підтримає УЗ, то компанія «зможе якось коригувати вже узгоджені плани».