Європа планує нарощувати експорт продовольства з України сухопутними маршрутами - Агролига

Європейський Союз завершує розробку плану сприяння наземному експорту українських запасів харчових продуктів, доки порти України заблоковані.

За даними ООН, у засіках України на даний момент є 25 млн тонн зерна, і влада, звичайно, «має намір направити їх до Європи для запобігання продовольчій кризі».

За підсумками переговорів раніше повідомлялося, що до «зернового мосту» не проти приєднатися Польща, Чехія, Словаччина.

Незважаючи на поступове усунення торгових бар’єрів із Києвом, у ЄС стурбовані логістичними «вузькими місцями», що може завадити спробам використати альтернативні наземні маршрути через сусідні країни.

ЄС та Україна працюють, щоб знайти рішення до літа.

Європейські чиновники зазначають, що пошук рішення щодо експорту продовольства з України має бути пріоритетом не лише для пом’якшення поточної глобальної продовольчої кризи, а й для забезпечення надходжень для покриття нагальних фінансових потреб Києва.

Україна та Великобританія вже підписали угоду про скасування ввізного мита та тарифних квот у двосторонній торгівлі. Воно діятиме 12 місяців, але може бути продовжено за домовленістю між сторонами на новий термін. Пізніше всі мита на українські товари на рік скасувала Канада.

Крім того, Єврокомісія також запропонувала припинити на один рік усі ввізні мита на український експорт до Європейського Союзу.

А прем’єр-міністр Словаччини Едуард Хегер запропонував ЄС скасувати мито для України назавжди.

Глава Мінагрополітики розповів, що зараз шукають альтернативні логістичні шляхи для відправлення наших вантажів через європейські морські порти, зокрема, румунський порт Констанци.