З початку нового сезону експорт ріпаку з України вже становив майже 80% - Агролига

З початку сезону-2022/23 (липень-жовтень) експорт ріпаку з України склав трохи більше 2,3 млн тонн, що на 1% поступається показнику в аналогічний період попереднього сезону і становить майже 80% від нашого прогнозу на 2022/23 МР.

Близько 90% загального обсягу відвантажень припало на країни ЄС.

Такі темпи експорту, коли за перші місяці нового сезону з країни вивозиться значний обсяг ріпаку, традиційні для цієї олійної.

При цьому в сезоні-2022/23 збереженню такої тенденції сприяла перш за все зернова угода.

У той же час через припинення роботи зернового коридору в листопаді слід очікувати на стрімке скорочення місячного обсягу експорту, ніж зазвичай, проте суттєво на темпи та обсяги експорту ріпаку за підсумками сезону це не вплине.

Міжнародні трейдери збільшили обсяги закупівель у портах Одеси та Чорноморська, внаслідок чого закупівельні ціни на ріпак зросли до 17000-17500 грн/т, або 475-480 $/т із доставкою до порту.

У той час, як ціни попиту з постачанням на DAP Польща, Румунія або Болгарія протягом тижня знизилися до 530-550 $/т.

Обсяг світової пропозиції ріпаку порівняно з неврожайним 2021 р. значно зріс, тому різниця між цінами на ріпак та сою скоротилася з 50% до 14%.

Проте в Україні попит на ріпак з боку експортерів залишиться стабільним з огляду на високу маржу торгівлі, тому закупівельні ціни суттєво не знизяться.