Аграрний комітет пропонує повернути на 2023 рік традиційні дотації фермерам - Агролига

Комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики подав поправки до проекту державного бюджету на 2023 рік щодо повернення традиційних дотацій для фермерів, які у первісному варіанті документа не передбачалися.

Зараз Україна активно переходить від сировинної економіки в агросекторі до економіки з доданою вартістю.
Уже багато фермерів встановлюють обладнання й переробляють свою продукцію.

У бюджеті на наступний рік передбачено кредитування для аграріїв, а щодо традиційних дотацій, то їх у первісному варіанті документа не було.

 Члени профільного комітету при розгляді проекту бюджету подали редагування, щоб повернути підтримку фермерам. Насамперед, це стосується тваринницького комплексу та переробки.

За цей рік аграріям видано 65 млрд. грн. кредитів, з них 26 млрд. грн. — під гарантії Кабміну. Також для малих фермерів були залучені  €50 млн із ЄС.

Сьогодні тим, хто реєструється у Державному аграрному реєстрі для отримання субсидій, видаватиметься дотація у розмірі 3100 грн на гектар орної землі та 5300 (грн ) – на голову дійної корови.
Вже зареєструвалося понад 17 тисяч фермерів.

Програма допомоги малим агровиробникам на загальну суму понад 1,5 мм гривень (50 млн. євро) фінансується за рахунок бюджетної підтримки Євросоюзу.

Ця програма відповідає кращим європейським практикам, зокрема, поширеному в ЄС механізму виробничих грантів (Production Grant Scheme, PSG). Наразі через Державний аграрний реєстр подано 17,1 тис. заявок на участь у програмі.