Більшість українських фермерів не закладатимуть на зберігання овочі та фрукти - Агролига

Після зростання цін на овочі та фрукти у липні та серпні, українців у вересні, можливо, очікує подешевшання.

Щодо дефіциту, то його точно не буде, навіть якщо не вистачає українського, незважаючи на те, що населення України суттєво знизилося через виїзд за кордон, ми побачили, що імпорт швидко замінює українську продукцію. Це погано, але він зникне відразу, як тільки з’явиться наша вітчизняна продукція.

У вересні буде така цікава річ — більшість фермерських та великих приватних господарств не закладатимуть овочі, фрукти, яблука на зберігання, оскільки ніхто сьогодні, по-перше, не може сказати, якою буде ціна, скільки коштуватимуть енергоносії для бізнесу.

По-друге, ніхто не знає, чи прилетить ракета, і тому всі намагатимуться не зберігати, а продати. Тож у вересні можливий спад цін. А ось у жовтні, листопаді та грудні, на жаль, буде подорожчання.

Чим більше податків у країні сплачуватиметься і чим більше буде надходжень від митниці та наших закордонних партнерів, тим менше буде зростання цін.

Але, якщо ми не зможемо забезпечити себе власними надходженнями, доведеться ще більше друкувати коштів і тоді інфляція до кінця року може додати 10% і більше відсотків, а продукти дорожчатимуть настільки, наскільки інфляція буде в нашій країні плюс, може, ще 1%, 2%, 3%.