Аміачна селітра – одне з масово застосовуваних добрив у сільському господарстві. Завдяки великому вмісту основних поживних елементів, що сприяють стимуляції росту рослин і своїми гігроскопічними якостями, добриво не залежується на ґрунті, а добре і швидко вбирається збагачуючи його.
Аміачна селітра
(NH4)(NO3) є амонійним нітратним добривом у вигляді невеликих білих гранул з жовтуватим або рожевим відтінком, діюча речовина якого – азот. Попит на цей продукт, відмінна якість, визнання фермерами як одне з необхідних добрив роблять селітру одним із затребуваним сільськогосподарським хімікатом, без якого високу врожайність культур досягти неможливо!
Аміачну селітру використовують для підживлення всіх видів культур, дане добриво є універсальним і вважається високоефективним завдяки підвищеному вмісту азоту. Підходить для всіх типів ґрунту, добре розчиняється у воді та повністю засвоюється рослинами. Особливо ефективно використовувати для підживлення злакових культур (жито, пшениці) напровесні.
Важливо запам’ятати що аміачну селітру використовувати як підживлення для кабачків, патисонів, огірків, гарбуза та кавунів не слід, оскільки це сприятиме накопиченню нітратів, що у свою чергу погано позначиться на здоров’ї споживачів.
Застосовувати таке добриво можна як самостійне, так і компонувати з іншими видами фосфорних та калійних добрив у вигляді сумішей. Основною особливістю у використанні аміачної селітри є те, що ці суміші готують безпосередньо перед самим внесенням у ґрунт, у змішаному вигляді добриво не зберігається.
Пропонована витрата матеріалу від 3х центнерів на 1 га землі. Як підживлення – від 1-2ух центнерів на гектар оброблюваного грунту. Докладніше розглянемо рекомендовані норми внесення для певних культур:
Найменування культур кількість добрив, що вносяться
Озима пшениця 200-360 кг на 1 га, восени
Ярова пшениця 200-300 кг на 1 га до посіву.
Озимий ріпак 250-400 кг на 1 га, восени.
Ярий ріпак 350-400 кг на 1 га, до сівби.
Овочеві культури 150-250 кг на 1 га ґрунту.
Неплодоносні дерева вносити по всій проекції крони дерева розсипаючи по поверхні грунту з обов’язковим поливом після або вже в розчиненому вигляді.
яблуня, груша 100-125 грам;
вишня, абрикос, слива 60-70 грам
Плодоносні дерева вносити по всій проекції крони дерева розсипаючи по поверхні ґрунту з обов’язковим поливом після або вже в розчиненому вигляді.
яблуня, груша 200-250 грам;
вишня, абрикос, слива 120-140 грам.
Неплодоносні або молоді чагарники
смородина, агрус 20-30 грам;
малина, ожина 7-10 г на 1 м/п ряду
Плодоносних чагарників
смородина, агрус 40-60 грам;
малина, ожина 15-20 грам на 1 м/п ряду
Аміачна селітра токсична, якщо вміст її в повітрі більше 10 мг/м³. При попаданні на ділянки шкіри селітра при взаємодії з вологою (потім, водою) може спричинити подразнення та дерматит.
Зберігати селітру потрібно в сухих, вентильованих складських приміщеннях, захищених від впливу погодних умов. Пожежонебезпечна. Змішувати селітру, що зберігається, з іншими видами добрива категорично заборонено, можна тільки перед внесенням в грунт. Зберігання на вулиці допустиме лише у «Біг-бегах» не більше ніж на 6 місяців.
Транспортують селітру будь-яким транспортом, а ось повітряним заборонено! Добриво має транспортуватися тільки в критих кузовах та у заводській тарі.
Характеристики аміачної селітри
Показник Норматив
1 Сумарна масова частка нітратного та амонійного азоту в перерахунку на азот у сухій речовині, %, не менше 34,5
2 Масова частка води, %, трохи більше 0,3
3 рН 10%-ного водного розчину, не менше 6,1
4 Гранулометричний склад, масова частка гранул розміром від 1 до 4 мм %, не менше 99
5 гранул розміром від 2 до 4 мм, %, не менше 99
у тому числі: 90
6 масова частка гранул розміром менше 1 мм, %, не більше 1
7 залишок на сит. 6 мм, % відсутня
8 Статична міцність гранул, Н/гранулу (кг/гранулу), не менше 8(0,8)
9 Розсипчастість, %, не менше 100
Якщо ви зацікавилися даним добривом, то для покупки зв’яжіться з нашими менеджерами по телефонам які вказані на сторінці контактів. Наші менеджери дадуть відповіді на всі питання, що вас цікавлять, щодо даного товару. Селітра виробництва Туреччина та Україна за цінами 7200 грн/т та 7400 грн/т
Так само, у нас на сайті, ви зможете ознайомитись та придбати інші різновиди добрив.
Марино –
Придбав 22т селітри. Все чудово! Ціна приємно вразила. Дякую за знижку 🙂