Гербіцид Експресс 75

Гербіцид Експресс 75 0.5кг

0/кг

Описание

Механізм дії

Експрес 75 в.г. — системний гербіцид, спеціально призначений для післясходового контролю однорічних та багаторічних дводольних бур’янів, особливо деяких проблемних, у посівах соняшнику гібридів P63LE10, РR64E83 та РR64Е71 компанії “Піонер”.

До складу Експресу 75 в.г. входить добре відома діюча речовина трибенурон-метил, що швидко (протягом 30х годин) зупиняє поділ клітин чутливих видів бур’янів, у результаті чого ріст бур’янів блокується, вони не конкурують із культурою за елементи живлення, воду та світло. Видимі симптоми з’являються

через 508 днів, а повна загибель бур’янів настає через 10025 днів. Тепла та волога погода підвищує швидкість дії гербіциду, а прохолодна та суха – уповільнює її.

Норми застосування

Експрес 75 в.г. застосовують в нормі 30-50 г/га однократно, або роздільно (30+20 г/га) на гібриді PR64E83 та в нормі 25-30 г/га однократно на гібриді PR64E71.

Рекомендується додавати ПАР Тренд 90. Під впливом ПАР Тренд  90 за рахунок зниження поверхневого натягу робочого розчину та зменшення швидкості випаровування відбувається підсилення поглинання гербіциду листками бур’янів.

Норма використання ПАР Тренд 90 – 100 мл на 100 л робочого розчину.

ПАР Тренд 90 додають за наявності амброзії та бур’янів, які погано змочуються (будяк польовий, осоти, лобода) та для посилення дії за посушливих умов.

Селективність

Гібриди соняшника P63LE10, РR64Е83 та РR64Е71 компанії “Піонер” створено методом традиційної селекції шляхом зворотнього схрещування вихідних ліній, які мають природну стійкість до дії гербіциду

Експрес  75 в.г. Генетична стійкість гібриду до Експресу  75 в.г. дозволяє застосовувати препарат в широкому діапазоні: від 2 до 8 листків соняшника на ранніх стадіях розвитку бур’янів.

Застосування Експресу  75 в.г. на інших сортах і гібридах соняшника, нестійких до дії препарату, призводить до їх ушкодження і навіть загибелі.

Контроль однорічних дводольних бур’янів

Експрес® 75 в.г. забезпечує максимальну ефективність за умов використання на ранніх стадіях  розвитку бур’янів (608 листків у однорічних видів), що активно вегетують.

Важливо відслідковувати стадію розвитку бур’янів, щоб визначити найбільш ефективний період для використання Експресу  75 в.г. Важливо також, щоб бур’яни активно вегетували та не перебували у стані стрессу внаслідок посухи чи холоду.

Контроль багаторічних бур’янів

Експрес  75 в.г. дає унікальну можливість контролю ключових для зони вирощування соняшнику багаторічних дводольних бур’янів – осотів рожевого та жовтого польового.

Найкращий період для контролю осоту рожевого – фаза розетки – початок формування енеративного пагону, що, як правило, збігається зі стадією 406 листків рослин соняшнику.

Завдяки використанню гербіциду Експрес 75 в.г. досягається значне підвищення ефективності програми захисту соняшника проти злісних бур’янів — амброзії полинолистої (за наявності її на

момент обприскування), дурману звичайного, нетреби звичайної, гірчаків, лободи білої, канатнику Теофраста, свиріпи, осотів.

Спеціальні рекомендації: контроль падалиці соняшника P63LE10, PR64E83 та PR64E71

Відомо, що падалиця соняшника може з’являтися в наступні роки в інших культурах сівозміни. Падалиця соняшника гібридів P63LE10, РR64E83 та РR64Е71 компанії “Піонер” починаючи з наступного після посіву року є стійкою до дії гербіцидів – інгібіторів ферменту ацелоктатсинтетази (ALS inhibitor).

Для попередження розповсюдження стійкого до Експресу 75 в.г. соняшника необхідно дотримуватися спеціальних рекомендацій для контролю стійкого соняшника в посівах наступних культур.

-Для цього необхідно використовувати гербіциди з іншим, ніж ALS, механізмом дії.

-Такі гербіциди застосовують як самостійно, так і в бакових сумішах з гербіцидами з ALS механізмом дії. Саме суміші гербіцидів забезпечать відмінну ефективність проти падалиці такого соняшника.

-Для контролю падалиці стійкого до Експресу 75 в.г. соняшника в наступних культурах сівозміни рекомендується використовувати

на зернових культурах:

Гранстар Голд, Калібр®, Еллай Супер®, Ларен® Про в бакових сумішах з гербіцидами на основі флуроксипіру, дикамби, 2,4–Д, 2М–4Х;

на кукурудзі:

Тітус, Базис, Хармоні в бакових сумішах з гербіцидами гормональної групи (2,4–Д, дикамба). Гербіцид Таск бакових сумішей не потребує.

_ Необхідно забезпечувати просторову ізоляцію 1500 м для площ, призначених під насіннєві посіви або ділянки гібридизації соняшника, від посівів соняшника, толерантного до дії Експресу® 75 в.г.