Через війну посівні площі зменшились на 25% - Агролига

Заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький заявив, що через ведення бойових дій або тимчасову окупацію територій наразі неможливо використовувати 25% посівної площі.

Прогнозована посівна площа всіх категорій господарств на підконтрольній території України під урожай 2023 року має становити 21,8 млн га, що на 6,8 млн га менше від показника 2021 року (28,6 млн га).

Після деокупації знадобиться багато часу на розмінування та очищення територій. Те, що залишає окупант, потребує як мінімум кількох місяців, а то й до року часу для повернення до виробництва.

Ще частину площ не вдалося засіяти через несприятливі погодні умови. Тож, весною потрібно покрити дефіцит не посіяних озимих.

Наразі складно прогнозувати цьогорічні валові збори сільськогосподарських культур, які значно залежатимуть від погодно-кліматичних умов під час проведення комплексів польових робіт, а також фінансового і матеріально-технічного забезпечення конкретного сільськогосподарського товаровиробника.

В тому числі — від наявності насіння та добрив. Вже зараз можна спрогнозувати зменшення їх внесення до 50% від науково обґрунтованих норм через здорожчання. Використання дешевших технологій провокує зменшення виробництва.

Ключовою проблемою для аграріїв залишається дорога логістика. Також, за його словами, негативний вплив на агросектор має енергетична криза.

Та, попри всі виклики, агросектор продовжує працювати та демонструє адаптивність і стійкість.