Дефіцит дизпалива для аграріїв та шляхи його вирішення - Агролига

Проблеми з паливом розпочалися не вчора. Влада їх обіцяла вирішити, але рішення поки так і не було знайдено.

Аграрії під час посівної зазнають дефіциту дизпалива, який без нарощування обсягів поставок може ще більше посилитися.

Одна з основних причин поточного дефіциту пального в недостатній логістичній спроможності поставок в Україну та її території — бракує можливості залізничних поставок, брак автоцистерн для перевезення пального, а також довге логістичне плече поставок.

Рішенням проблеми з постачанням дизпалива може стати перевезення пального у флекситанках. Аграрії везуть на експорт зернові та рослинні олії в автозерновозах, а також у 20-футових контейнерах вантажівками та залізницею.

На зворотному шляху зазвичай автомобілі та контейнери їдуть без вантажу – порожні.

Цілком реально на зворотному шляху використовувати спеціальні флекситанки для перевезення дизпалива в Україну.

Необхідно прибрати всі перешкоди із ввезенням палива через кордон – забезпечити «зелений» коридор для бензовозів та водіїв, які не чекали б, коли їм оформлять дозвіл на виїзд із України.

Також необхідно домовитися з європейцями, щоб українські бензовози могли тимчасово не дотримуватись деяких обмежень, встановлених у Європі (наприклад, вимоги, що бензовози мають бути обладнані «мигалками»).

Також необхідно дозволити в’їзд в Україну іноземним бензовозам, оскільки власного автотранспорту не вистачає. І було б непогано подолати черги на кордоні, викликані навіть тим, що на в’їзді в Україну зібралися легкові автомобілі, що завозяться для власних потреб.

Саме через них бензовози змушені стояти у багатокілометрових чергах.

Український клуб аграрного бізнесу звернувся до уряду та відповідних міністерств з проханням ініціювати внесення змін до нормативно-правових актів України щодо врегулювання можливості перевезення дизпалива у спеціальних флекситанках, а також направити звернення до сусідніх країн Європейського Союзу — Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини. Литву, Латвію та Молдову — про можливість перевезення дизпалива у флекситанках з їхньої території в Україну.