На кордоні у черзі стоять понад 7,7 тисяч вагонів із зерном - Агролига

Україна належить до найбільших світових експортерів сільськогосподарської продукції, таких як соняшникова олія, ячмінь, кукурудза та пшениця.

Продаж зерна дуже важливий для України, адже приносить близько 20 відсотків її експортних надходжень.

Крім того, українське зерно потрібне для продовольчої безпеки інших країн.

Понад 34,6 тисячі залізничних вагонів стоять у чергах на західному кордоні України. Це на 3,32 тис. одиниць більше ніж 30 квітня (+11%).

Таку інформацію під час онлайн-наради оприлюднив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов.

За словами чиновника, фіксується також зростання кількості вагонів із зерновими вантажами – на 21%. Якщо 30 квітня на кордон прямували 6409 вагонів, то 18 травня – вже 7736 одиниць.

Також Валерій Ткачов назвав найпроблемніші стики з перевезення зернових.

Зокрема, сумна першість зберігає перехід Вадул-Сірет-Дорнешти. Туди зараз прямують 3443 вагони із зерном (із 5077 загалом). У той самий час середня щоденна передача становить лише 41 одиницю, і очікування перевищує 80 діб.

Черга до переходу Ягодин-Дорогуськ сягає приблизно 30 діб. З 959 вагонів, які туди прямують, 685 везуть зернові.

Водночас передавати в середньому вдається лише 21 вагон з агропродукцією.

Приблизно такий самий термін очікування фіксується і на переході Могилів-Подільський-Велчинець. Туди слід 1201 зерновоз (з 1874 вагонів загалом), але передавати вдається 38 вагонів.

Найбільше вагонів вже традиційно вишикувалися у напрямку переходу Ізов-Грубешів. Нагромадження тут становить 11,1 тис. одиниць. Щоправда, із зерном — лише 1014 при передачі 91 вагона на добу.

Єврокомісар розповіла, що в Україні зараз зберігається близько 40 млн. тонн зерна, половину якого необхідно експортувати до кінця липня.