Дотації аграріям на 2021-2022 рр - Агролига

Найближчими роками найбільшу державну підтримку в українському АПК отримуватимуть переробники сільськогосподарської сировини.

Зокрема, глава Мінагрополітики зазначив, що у цьому році Україна вийде на рекордний урожай кукурудзи – на рівні 40 млн. тонн.

Також бюджетну дотацію за вирощування гречки у 2022 р. отримають 655 сільгосппідприємств. Загалом у поточному сезоні гречки в Україні було висіяно 32,9 тис. га. А заявлена сума на нарахування субсидій становить 164,6 млн гривень.  Відповідно, у грошовому еквіваленті сума субсидії для виробників гречки на один гектар становитиме 1,5 тис. гривень.

У 2021 році держпідтримка АПК (дотації) складається з 11 напрямків:

 

Традиційні програми держпідтримки

 Нові програми держпідтримки

Часткова компенсація вартості сільгосптехніки вітчизняного виробництва;

 

 

 

Агрострахування;

 

Здешевлення кредитів;

 

Відшкодування втрат від посухи;
Розвиток садівництва, виноградарства та хмелярства;

 

Розвиток меліорованих земель;
Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств;

 

 

 

 

Створення органічної продукції та

картоплярство;

 

Розвиток тваринництва та переробки сільгосппродукції; Субсидія для вирощування гречки.

 

У Мінагрополітики вважають, що держава має забезпечити підтримку агропромислового комплексу на рівні 1% ВВП.

Крім того, депутати пропонують збільшити витрати загального фонду за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» на 400 млн. грн. до загальної суми 500 млн. грн. Додаткові кошти потрібні для забезпечення державною допомогою близько 800 фермерським господарств.

Бюджетом передбачено виділення грошей для дотації (доплати коштів) на зрошення (підведення води на поля, що зазнають нестачі вологи) для 1,2 тис. виробників товарів сільськогосподарського призначення.

На сьогоднішній  день аграрний сектор дає точку приросту за 9 місяців майже 10%. Це більше половини валютної виручки країни та найбільша кількість робочих місць.

Це єдина галузь, яка у 2021 році зафіксує точку зростання понад 10%. І це майже 20% ВВП країни.

Згідно з ухваленим державним бюджетом на 2022 рік, 715 млн грн планують витратити на проведення земельної реформи.

Зокрема, планують створити та оновити топографічні карти та плани, на що закладено 329 млн грн. Ще 220 млн. грн. передбачено на інвентаризацію державних земель (1,7 млн. га).

Проектом держбюджету України на 2022 рік передбачено дотації аграріям на 8 млрд грн.

Порівняно з поточним роком це вдвічі більше. Із цих коштів 4,6 млрд грн планується виділити на держпрограми підтримки аграріїв, серед яких – відшкодування вартості с/г техніки, здешевлення кредитів, дотації на зрошення, розвиток рослинництва, а також тваринництва тощо.

Уряд України хоче розвивати меліоративні комплекси, які зможуть покращити властивості та використання потенціалу ґрунтів та вод. На відповідні дії виділять 2,7 млрд грн.

 Крім того, 2,7 млрд грн передбачено на розвиток меліорації та зрошення на посушливих землях. Також 715 млн. грн. буде направлено на продовження земреформи. Отже, є сенс претендувати отримання дотацій. Потрібно для цього підготувати необхідні документи.