Дунайські порти прийняли рекордну кількість суден - Агролига

За 9 місяців морські порти Дунайського регіону перевалили понад 11 млн т вантажів.

Українські порти Дунайського регіону за підсумками січня-вересня 2022 року збільшили перевалку вантажів у 3,5 рази порівняно з аналогічним періодом 2021 року – до понад 11 млн. т.

З початку війни російський ВМФ паралізував комерційне судноплавство у Чорноморському та Азовському регіонах. Альтернативою морським комерційним перевезенням став Дунайський судноплавний шлях.

Подальший розвиток дунайської логістики є важливою складовою економічної безпеки України.

Учасники Дунайської комісії з юридичних та фінансових питань вивчають можливості покращення умов судноплавства на Дунаї.

Україна як відповідальна сторона Белградської конвенції навіть в умовах російської військової агресії та руйнувань критичної інфраструктури містить свої ділянки Дунаю у судноплавному стані та виконує всі необхідні роботи для забезпечення та покращення умов судноплавства.

Мінінфраструктури планує збільшити пропускну спроможність українських портів на Дунаї в 1,7 раза – до 25 млн. т на рік.

Але навіть доклавши максимум зусиль, дунайські порти не зможуть «витягнути» український експорт – потрібне повне розблокування чорноморських портів країни.

Наприкінці вересня поточного року Українське Дунайське пароплавство (УДП) відзвітувало про розробку нових маршрутних ліній для перевезення залізорудної сировини на Середньому Дунаї.

Після початку війни майже весь флот Дунайського пароплавства передислокували на Нижній Дунай.

Вже в середині жовтня УДП відправило перший баржовий караван із вантажами ГМК України з Ізмаїлу у напрямку сербського порту Смедерево. У складі каравану було 5 барж з вантажем аглоруди та котунів.