Україна входить до п’ятірки найбільших світових експортерів зерна, щорічно поставляючи на світовий ринок понад 45 млн. тонн зерна.
За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, через блокаду чорноморських портів у країні все ще знаходиться 18 млн тонн торішнього врожаю зернових та олійних культур, які очікують на відправку на експорт.
Україна у червні поточного року експортувала 2,17 млн т зернових, зернобобових, олійних та продуктів їх переробки, що на 470 тис. т, або 25% більше, ніж попереднього місяця.
Нинішнього року Україна розраховує зібрати до 60 млн тонн зерна. Але неможливість експорту не дозволяє вивільнити площі для зберігання нового врожаю, оскільки 30 відсотків наявної ємності зерносховищ, як і раніше, заповнені торішнім урожаєм.
Експорт пшениці зріс у червні більш ніж у 3 рази — близько 138 тис. т порівняно з 43,5 тис. т, які були відправлені на експорт у травні.
У той же час це значно менше 662 тис. т пшениці, експортованої з України в червні 2021 р. при морських портах країни, що працюють», — пояснили в міністерстві.
Україна відвантажила на експорт 26 тис. т ячменю, що більш ніж удвічі перевищує обсяг 11 тис. т цієї зернової, що експортується місяцем раніше. Однак це менше ніж 73 тис. т ячменю, які були відвантажені з країни у червні минулого року.
Фактичний експорт кукурудзи зріс у червні на 54 тис. т порівняно з травнем і становив 1,01 млн т. Для порівняння, у червні 2021 р. експорт кукурудзи був на рівні 1,7 млн. т.
Кукурудза продовжує домінувати в експорті аграрної продукції , її постачання у червні становлять близько 47% загального експорту зернових, зернобобових, олійних та продуктів їх переробки.
Українські експортери продовжили нарощувати постачання соняшнику. Так, у червні його фактичний експорт побив черговий рекорд, досягнувши позначки 540 тис. т, що майже на 60% більше, ніж у травні цього року.
Це також майже втричі більше, ніж загальний експорт соняшнику 189,6 тис. т за весь попередній сезон.
Постачання соєвих бобів протягом червня становило 71 тис. т порівняно з майже 67 тис. т у травні 2022 р. та 44 тис. т сої, відправленої на експорт у червні минулого року.
Одночасно експорт соєвої олії зріс у червні до 18 тис. т із 16 тис. т у травні. Це також майже на 5 тис. т більше, ніж було відвантажено іноземним покупцям у червні 2021 року.
Фактичний експорт соняшникової олії становив протягом місяця 267 тис. т, що у 65 тис. т більше, ніж у травні. Водночас, це на 18% менше, ніж було експортовано в червні минулого року.