ФАО прогнозує скорочення виробництва зернових - Агролига

Постійна посуха у країнах північної півкулі призвела до значного скорочення виробництва зернових на 2022 рік.

Індекс продовольчих цін ФАО знизився на 1,9 відсотка, а нові прогнози ФАО вказують на зменшення світового виробництва зернових у 2022 році.

Світове виробництво зернових у 2022 році було знижено на 17,2 млн т порівняно з попереднім звітом, опублікованим у липні, і в даний час очікується зниження на 1,4% (38,9 млн т) у річному обчисленні.

Основна частина перегляду у бік зниження цього місяця стосується фуражного зерна: прогноз світового виробництва становить 1 483 млн т, що на 17,9 млн т нижче, ніж очікувалося в липні, і на 1,8% (26,8 млн т) нижче, ніж у 2021 році.

Зниження переважно пов’язане з виробництвом кукурудзи у Європейському Союзі, де виключно спекотні та сухі погодні умови, які переважали з кінця весни, за оцінками, знизили врожайність на 16% порівняно із середнім показником за попередні п’ять років.

Навпаки, прогноз світового виробництва пшениці в 2022 році був підвищений на 6,7 млн ​​тонн цього місяця і тепер має досягти 777 млн ​​тонн, що лише трохи нижче рівня виробництва 2021 року.

Поліпшення прогнозу багато в чому пов’язане зі сприятливими погодними умовами в Канаді та Сполучених Штатах Америки, які покращують перспективи врожайності та зміцнюють очікування відновлення виробництва у 2022 році, а також у російській федерації, де виробництво пшениці в даний час, ймовірно, досягне історичного максимуму, оскільки сприятлива погода, що триває, підтримала очікування врожайності ярого врожаю.

Нещодавно опубліковані офіційні оцінки також вказують на вищий, ніж очікувалося, обсяг виробництва у Китаї. І навпаки, дефіцит опадів, що триває, на більшій частині території Європейського Союзу вплинув на виробництво пшениці, яке цього місяця було помірно скорочено.