Парламент спрощує продаж землі для ведення особистого господарства - Агролига

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №7532, який передбачає спрощення умов купівлі земельних ділянок для садівництва та особистого селянського господарства.

Продовольча безпека українських сімей – пріоритет сьогодні. У цій справі ми маємо використовувати всі можливості. Зокрема, і спрощувати умови купівлі ділянок.

 Ті українці, які мають потребу та можливість, зможуть самостійно обробити город, збудувати приміщення для утримання невеликої худоби, посадити сад.

Законопроект передбачає спрощення процедури купівлі земельних ділянок до 25 соток для садівництва та до 2 га для ведення селянського господарства.

Зокрема, це стосується врегулювання процедури перевірки нотаріусом набувачів таких ділянок, яка може коштувати до 10 тисяч гривень та займати до 2 тижнів часу.

Документ також важливий і для переселенців, які зможуть за спрощеною процедурою купувати ділянки у безпечніших регіонах країни, щоб вирощувати продукцію для своїх потреб, сіяти, облаштувати садові будинки для роботи та сезонного проживання.

За друге півріччя 2021 року було продано понад 31 тис. ділянок до 2 га для ведення особистого селянського господарства. Це означає, що є попит. А через війну та переміщення людей він зростатиме. Тому потрібно вдосконалювати земельні відносини та робити все можливе для підтримки людей.

Як повідомлялося, за період пономасштабної війни в Україні укладено понад 17 тисяч угод на ринку землі, вони охоплюють площу близько 30 тисяч гектарів.