Україна експортуватиме до 2 млн т рослинної олії на рік олійним трубопроводом - Агролига

Трубопроводом з України в порт у Гданську планується транспортувати до 2 млн тонн соняшникової олії на рік, довжина трубопроводу буде 600 км.

Насамперед планується транспортувати соняшникову олію, оскільки це — основна з рослинних олій, які виробляють українські компанії.
Є також ріпакова та соєва олія, але за ними значно менші обсяги.

Вартість будівництва трубопроводу буде оголошено протягом двох місяців, остаточна сума сильно залежатиме від конкретного маршруту та ландшафту, а також узгодження всіх дозвільних документів.

Окрім участі обох держав у будівництві та експлуатації цього трубопроводу, українська сторона виступає за участь у проекті бізнесу, зокрема українських підприємців щодо підключення до трубопроводу масляних перевалок .

Щодо фінансування цього проекту, то  цього місяця відбудеться засідання міністрів аграрної політики країн ЄС у Брюсселі, де вирішуватиметься це питання.

Найближчим часом Україна та Польща створять робочу групу, метою якої стане розробка технічних характеристик та умов будівництва трубопроводу та двох терміналів.

Останні півроку ми активно працювали над нарощуванням обсягу експорту вітчизняної сільгосппродукції через загальні пункти пропуску з Польською Республікою.
Ми також працюємо над скороченням черг на українсько-польському кордоні», — зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

За даними міністерства агрополітики України, українська соняшникова олія до війни експортувалася до 107 країн світу, а найбільші її споживачі розташовані в Європі (37%), Південно-Східній Азії (29%) та Азії (14,9%).