В Україні почали дорожчати тепличні томати - Агролига

В Україні зростають ціни на тепличні томати. Як зазначають самі виробники, підвищення цін спричинене насамперед підвищеним попитом на тлі скорочення пропозиції тепличного томату.

Сьогодні українські тепличні комбінати пропонують по 30-40 грн/кг томат, що в середньому на 41% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

За словами експертів, до уповільнення дозрівання томату призвело до погіршення погодних умов на більшій частині території країни.

Таким чином, пропозиція даної продукції помітно знижується, що на тлі активного попиту дає можливість виробникам практично щодня підвищувати відпускні ціни в даному сегменті.

На сьогоднішній день відпускні ціни на тепличний томат в Україні вже в середньому на 39% вищі, ніж на початку вересня 2021 року. При цьому вартість продукції може зростати й надалі за умови збереження поточних темпів збуту.

Найбільше падіння виробництва томатів для переробки у світі прогнозують в Україні — на 78%.

За даними видання, виробництво томатів для переробки в Україні скоротиться на 78% — з 800 тис. т у 2021 р. до 180 тис. т у 2023 р. Очевидною причиною такої ситуації є війна в Україні, через яку були тимчасово окуповані території південних областей, які є регіонами вирощування таких томатів.

Також цього року прогнозують світове падіння виробництва томатів для переробки через спеку в деяких країнах північної півкулі на 5,8% – з 39 184 тис. т до 36 892 тис. т.