Глава IFC закликає Україну продовжити земельну реформу - Агролига

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) із Групи Світового банку продовжить підтримку українських агропромислових компаній навіть в умовах війни, але продовження земельної реформи полегшить таку підтримку та дасть доступ компаніям та до іншого фінансування.

«Думаю, що настав час продовжити роботу над усіма указами, документами чи ще чимось, щоб закон працював», — сказав керуючий директор IFC Махтар Діоп у Давосі на полях Всесвітнього економічного форуму в дискусії в «Українському домі».

IFC підписала консультативну угоду з Міністерством фінансів із державно-приватного партнерства.

Це дуже важливо, тому що це дозволить залучити багато приватних інвестицій у (аграрний) сектор, тому що буде правова база, яка сприятиме інвестиціям.

Корпорація також готова надавати торгове фінансування та оборотний капітал, працювати над платіжними та IT-рішеннями, які підвищують ефективність сектору, використовуючи дуже високий ІТ-потенціал України.

У свою чергу заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма зазначив, що протягом максимум двох місяців планується ухвалити закон, який уже зареєстрований у Верховній Раді і який дозволить всього за одну електронну заяву перетворити землю із сільськогосподарської на промислову, щоб зробити цей процес дуже простим без будь-яких погоджень.

Якщо власник хоче побудувати невеликий завод з виробництва м’яса, біопалива або олії, йому потрібна ділянка промислового призначення, проте зараз процедура переведення землі з одного типу в іншу здійснюється дуже складно.