Кошти на розмінування українських полів збиратимуть за допомогою меду

Проєкт «Мед мінних полів,» який ініціюється Міністерством закордонних справ України спільно з Saatchi & Saatchi Ukraine, є незвичайним та цікавим підходом до привертання уваги до проблеми замінованих земель в Україні та мобілізації підтримки від міжнародних партнерів і донорів.

Проєкт передбачає використання дронів для засіву замінованих сільськогосподарських полів спеціальною сумішшю медоносних трав.

Основна ідея полягає в тому, що дії в районах з мінами можуть бути надзвичайно небезпечними для людей, і тому  виконання цієї роботи використовуються дрони, які дозволяють уникнути ризику контакту з мінами.

Після засіву, медоносні трави ростимуть на цих полях, і нектар, зібраний бджолами, не становитиме для них загрози.

За допомогою зібраного меду українські дипломати намагатимуться звернути увагу світу до проблеми російського замінування української землі.

Це може допомогти залучити більше міжнародних партнерів і донорів для підтримки розмінування та відновлення пошкоджених територій.

Також важливо відзначити, що спеціальний дизайн вуликів у форматі попереджувальних знаків про мінну небезпеку додає символічності та своєрідної ідентичності проєкту.

Здійснено підготовчі роботи, включаючи консультації з фахівцями з сільського господарства і ДСНС, тестовий засів поля, а також створено сайт для замовлення меду.

Цей проєкт мусить розпочатися  весною 2024 року, і його успіх буде вимірюватися в здатності залучити увагу до важливих питань мінної небезпеки та допомоги Україні у їх вирішенні.