На підтримку фермерів виділили понад 100 млн. грн - Агролига

Кабінет Міністрів України на засіданні 18 листопада перерозподілив витрати, передбачені у рамках бюджету на Міністерство аграрної політики та продовольства на 2022 рік.

Перерозподіл видатків державного бюджету на суму 102,235 млн грн відбувся між окремими бюджетними програмами, зокрема збільшено видатки розвитку за бюджетною програмою «Підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції» на суму 100 млн грн.

Сполучені Штати через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) виділяють до $20 млн на ініціативу «Зерно з України, оголошену президентом Володимиром Зеленським на саміті G20 раніше цього тижня, щоб допомогти нагодувати людей у ​​всьому світі.

Ініціатива зосереджена на чотирьох сферах, які мають вирішальне значення для підтримки експорту сільськогосподарської продукції України та її внеску у глобальну продовольчу безпеку: надання критично важливих ресурсів для фермерів; покращення експортної логістики та інфраструктури; розширення доступу фермерів до фінансування та задоволення потреб у сушінні, зберіганні та переробці врожаю.

USAID інвестував у цю ініціативу $100 млн, і агентство прагне залучити щонайменше $150 млн у вигляді додаткового фінансування від інших донорів, фондів та приватного сектору.

Завдяки американському фінансуванню було закуплено 210 тис. тонн продуктів харчування, чого достатньо, щоб прогодувати приблизно 12,6 млн. осіб протягом одного місяця.

Також збільшено на 2,235 млн грн витрати споживання за бюджетною програмою «Організація та регулювання діяльності установ у системі агропромислового комплексу».