В Україні затвердили порядок фінансування аграріїв Держава направить на їх підтримку 1,5 млрд. гривень. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Держава надішле 1,5 млрд грн на підтримку фермерів та сільгоспвиробників.
Максимальна бюджетна дотація для власників сільгоспугідь становитиме 372 тис. грн, максимальна дотація для одного підприємства на утримання корів — 530 тис. грн.
Допомогу отримають фермери, найбільше постраждалі від військової агресії рф і які потребують підтримки за понесені витрати на польові роботи, утримання корів, придбання матеріалів для господарської діяльності, паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, кормів та інших виробничих витрат.
Проект фінансується із бюджетної підтримки Європейського Союзу. Ним зможуть скористатися агровиробники, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або містять від 3 до 100 корів.
Одержувач бюджетних коштів може одноразово скористатися одним із певних напрямів.
З 12 серпня в Україні запрацювала онлайн-платформа для взаємодії держави та агровиробників. Йдеться про Державний аграрний реєстр.
Державний аграрний реєстр – це “Дія” для аграріїв. Платформа, де представлено прозорий та зрозумілий розподіл усіх видів підтримки для українських фермерів.
Агровиробники, зареєстровані в реєстрі, зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів.
Тобто, цифровізація знову стає синонімом ефективності та прозорості зазначив Денис Шмигаль і додав, що за перші дні з моменту відкриття Державного аграрного реєстру там зареєструвалося 1,5 тисячі фермерів.
Крім того, процедуру подання заявок суттєво спростили, оскільки підтримка надаватиметься фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, зареєстрованим у Державному аграрному реєстрі, через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.
Подати заявку можна з 1 вересня 2022 року.