Президент України підписав закон про скасування мита на рукава для зерна - Агролига

Через блокування портів російською федерацією Україна не встигає вивезти зерно попереднього врожаю.

Тому гостро постає питання у зберіганні. На допомогу приходить альтернатива елеваторам – полімерні рукави.

Принцип технології полягає у зберіганні зерна у модифікованій атмосфері з низькою кількістю кисню та високою концентрацією вуглекислого газу.

Після того, як рукав для зберігання зерна закривається, зерно та мікроорганізми продовжують дихати, виробляючи таким чином вуглекислий газ, який зі збільшенням своєї концентрації виступає консервантом.

У рукавах можна зберігати пшеницю, ячмінь, кукурудзу, сою, соняшник із базовою вологістю протягом 12 місяців без втрат. Зберігання зерна в рукавах з підвищеною вологістю можливе, проте терміни залежатимуть від вологості зерна та температури навколишнього середовища.

Переваги зберігання зерна в рукавах пояснюються тим, що:

  • зазвичай зерно не потрібно далеко везти для зберігання,
  • не потрібно будувати елеватори або чекати у чергах до них,
  • є можливість точніше сортувати зерно,
  • відсутня необхідність в обробці зерна від шкідників,
  • зберігання може сягати до 18 місяців (а при правильному підході і до 24),
  • зберігання не залежить від погоди: дощ, сніг, прямі сонячні промені, спека і холод від -500С до +500С. Фактично — немає ніяких обмежень.

Нещодавно Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення зміни до розділу XXІ «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу щодо звільнення від оподаткування ввізним митом товарів, що використовуються для забезпечення зберігання зернових або олійних культур».

Цим законом від оподаткування ввізним митом звільнили імпорт мішків, рукавів для зберігання зернових та олійних культур та обладнання для їх наповнення, завантаження, розвантаження.

Раніше в Міністерстві агарної політики зазначали, що таке звільнення від оподаткування діятиме упродовж воєнного стану на території України та протягом 30 днів із дня його припинення чи скасування.