Раді рекомендують спростити оформлення права на земельні ділянки - Агролига

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендував Верховній Раді України ухвалити законопроект щодо вдосконалення правового регулювання вчинення нотаріальних та реєстраційних дій при набутті прав на земельні ділянки за основу та в цілому як закон.

Цей законопроект (реєстр. № 7532) спрямований на спрощення чинних процедур при оформленні права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

  • Положеннями законопроекту пропонується, зокрема, встановити, що перевірка відповідності набувача земельної ділянки сільськогосподарського призначення вимогам, визначеним Земельним кодексом України, не здійснюється при придбанні у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення: для ведення садівництва площею не більше 0,25 га та для ведення особистого селянського господарства площею до 2 га, що розташовані в межах населених пунктів.

 Перед укладанням договору про перехід права власності на такі земельні ділянки їх набувач заявляє про дотримання вимог, визначених цією статтею, шляхом подання нотаріусу, що засвідчує відповідний правочин, відповідної заяви.

Також документ визначатиме, що площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що належать на праві спільної сумісної власності подружжю, враховується у загальну площу земельних ділянок того з подружжя (колишнього подружжя), за яким зареєстровано право власності.

  • Він дозволить передавати переважне право купівлі земельної ділянки сільськогосподарського призначення лише на певний термін, а не безстроково, як це відбувається зараз.

Крім того, пропонується закріпити право передавати в оренду гідроспоруди орендарю земельної ділянки у комплексі з розташованим на ньому водним об’єктом, а також гідротехнічні споруди, які можуть бути передані в оренду згідно з відповідним законодавством.

Як повідомляв Укрінформ, за весь період функціонування ринку землі укладено 111 307 земельних угод. Площа земель згідно з зареєстрованими угодами сягає 262 679 га.