Ще 6 кораблів отримали дозвіл на вивіз зерна з портів України - Агролига

Спільний координаційний центр (СКЦ) у рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН дозволив шести судам, що прибули для перевірки, прохід через морський гуманітарний коридор у Чорному морі.

Ці кораблі мають вивезти з України зерно, заблоковане на початку повномасштабного вторгнення.

Два з цих судів MV Kafkam Etler та MV Zelek Star вже пройшли інспекцію у Мармуровому морі та можуть вирушати до Чорноморська Одеської області на завантаження.

На завтра заплановано інспекцію решти чотирьох суден – MV Great Arsenal, MV Zumrut Ana, MV Ocean S, MV Kubrosliy. За успішної перевірки ці кораблі також вирушать до Чорноморська.

Крім того, в неділю пройшла інспекція та отримала дозвіл на відправлення судна MV Star Laura. У

суботу успішну перевірку пройшов MV Rahmi Yagci.

За процедурами, узгодженими Спільним координаційним центром, усі учасники перевірки координують роботу зі своїми військовими та іншими відповідними органами.

Як повідомили у СКЦ, це потрібно, «щоб забезпечити безпечний прохід комерційних судів у рамках Чорноморської зернової ініціативи».

Учасники Спільного координаційного центру запевняють, що уважно стежитимуть за проходженням суден із українським зерном через морський гуманітарний коридор.

Перше судно з українською сільгосппродукцією прибуло до італійського порту «Равенна» у рамках домовленості про безпечний морський шлях для транспортування зерна та продуктів з України.

Італія надалі сприятиме продовольчій безпеці у всьому світі та у регіоні Середземномор’я зокрема, а також втіленню угоди про експорт зерна та підтримці стійкості України.