Перспектива вирощування ріпаку: Агроліга пропонує найкращі гібриди - Агролига

У більшості регіонів України природно-кліматичні умови підходящі для вирощування однієї з найперспективніших культур сьогодення – ріпаку. Насіння цієї культури має широкий спектр використання як в Україні, так і за її межами. Виробництво ріпакової олії в Україні за останні роки збільшилося. Вся вироблена продукція експортується в ЄС, Індію, Китай. Згідно даних Держстату, посіви ріпаку у поточному році зросли на 244 тис. га. Також варто зазначити, що у минулому році вирощування олійних культур було визнано найприбутковішим. У цьому ж сезоні за результатами підрахунків спеціалістів Центру стратегічних досліджень АПК Сумського національного університету рентабельність вирощування озимого ріпаку в Україні може сягнути 83%. За словами керівника Центру Олександра Масляк, витрати на 1 га становитимуть 15000 грн. При урожайності 2,5 тонн/га собівартість 1 тонни продукції складе майже 6000 грн. Якщо ціна реалізації становитиме 11000 грн/т, то прибуток з 1 га сягне 12500 грн, що і забезпечить рентабельність на рівні 83%.

Отже, на думку багатьох експертів та згідно нинішньої ситуації на ринку, ріпак є прибутковою культурою. Тому наразі є актуальною тема закупівлі посівного матеріалу. Адже вже зовсім скоро стартує посівна кампанія цієї культури. Нагадуємо, що компанія «Агроліга» реалізує найпродуктивніші гібриди ріпаку від світових виробників «Euralis Semences», «Syngenta», «Monsanto» та «Piоneer», посівний матеріал яких характерний своєю стійкістю до найпоширеніших хвороб та несприятливих погодних умов.

Зокрема, середньостиглий гібрид 45D03 (Piоneer) відрізняється стабільно високим врожаєм незалежно від регіону вирощування. Рослини стійкі до вилягання. За рахунок заземленої точки росту та щільного захисту її листям, рослини також мають хорошу зимостійкість.

DK Extron (Monsanto) – середньоранній гібрид з високою чутливістю до інтенсифікації технологій вирощування та адаптацією до вирощування на різних типах грунтів. Має високий вміст олії – 47,5-48,5%, низьку вологість під час збирання. А високі темпи росту восени дозволяють подовжити посівний період.

НК Технік (Syngenta) – середньоранній гібрид озимого ріпаку, який є лідером за рівнем зимостійкості. Відзначається адаптивністю до стресових факторів вирощування. Характеризується високим та стабільним рівнем урожайності.

ЕС Меркурій (Euralis Semences) – середньопізній озимий ріпак, має високі показники витривалості та стабільно високий врожай. Стійкий до морозів та вилягання. Має відмінне гілкування, імунітет до циліндроспоріозу, склеротиніозу та фомозу.

Важливо також зазначити, що високий урожай залежить від дотримання технології вирощування та захисту посівів. Компанія «Агроліга» крім якісного посівного матеріалу пропонує своїм клієнтам засоби захисту рослин, у тому числі ріпаку: протруйники, інсектициди, гербіциди, фунгіциди, регулятори росту, десиканти від світових лідерів цього сегменту та у різному ціновому діапазоні. Спеціалісти компанії пропонують цілі комплекси та готові надати свою кваліфіковану консультацію з вибору та особливостей внесення на кожному з етапів вирощування, починаючи від обробки насіння і закінчуючи дозріванням культури.