Початок посівної на Кіровоградщині - Агролига

Не зважаючи на війну, в Україні розпочинається посівна кампанія.

Українські сільгоспвиробники станом на 24 березня 2022 р. посіяли 150 тис. га ярих культур.

Основні культури, які зараз засіваються, — це кукурудза, соя, соняшник, просо, гречка, овес та цукрові буряки, йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

На Кіровоградщині аграрії засіяли ранніми зерновими першу тисячу гектарів землі.

Посів розпочали у трьох районах Кіровоградської області – Кропивницькому, Новоукраїнському та Олександрійському. Яру пшеницю сіють уже п’ять сільгосппідприємств.

Війна не завадить аграріям Кіровоградщини провести повноцінну посівну кампанію. Цього року акцент буде зроблено на ярій пшениці, щоб забезпечити Україну хлібом.

Загалом ярими зерновими в області планується засіяти 72 тис. га, що на 12 тис. га більше, ніж торік.

Господарства дещо змінили плани щодо культур, які збиралися сіяти. Певну перевагу віддають пшениці, якої під час війни більше потребує Україна.

Враховуючи ситуацію в країні, очікується зменшення площ посівів високомаржинальних культур, а саме соняшнику та кукурудзи, збільшаться площі посівів більш простих у виробництві культур, але важливих з погляду продовольчої безпеки. Насамперед це посіви гороху, ячменю та вівса.

«Закриваємо вологу і приступаємо до сівби. Ми кардинально змінили сівозміну у зв’язку з цими обставинами. Цього року плануємо посіяти 4 тис. га ярої пшениці для потреб країни», – розповів Артем Пахольський, головний агроном господарства «Укрпромінвест-Агро».

На поля внесли добрива , врожай розраховують збирати наприкінці червня – початку липня.

Через повномасштабне вторгнення площі посівів в Україні можуть зменшитися на 30%, що негативно позначиться на продовольчій безпеці країн, що імпортували українську аграрну продукцію.

Гідному проведенню посівної сприяють державні програми підтримки сільгоспвиробників.