Процес закладання зерна у полімерні рукави сповільнюється через несприятливу погоду - Агролига

Через несприятливі погодні умови процес закладання зерна у полімерні рукави сповільнюється.

Відзначається, що  для успішного зберігання у рукаві впродовж 18 місяців зерно повинно мати базисні показники (для кожної культури різні). Чим менший у зерні відсоток вологи, тим довше воно пролежить.

Однак через відсутність електропостачання, на елеваторах черги на декілька місяців вперед і чимало аграрів немають можливості швидко посушити зерно.

За словами головного експерту із закладання зерна від ВАР Валерія Алєксєєва, запаковувати можна і вологе зерно, але в такому разі зменшиться строк зберігання.

Наприклад, у рукав можна закласти зерно, вологість якого буде вища на 6-10% за вимоги ДСТУ, тільки зберігати його можна буде лише 2-2,5 місяці. Зерно з вологістю вищою на 2-5% можна зберігати до 5-6 місяців.

У холодну пору року активність пліснявих грибів зменшується, а герметичність рукава “перекриває” доступ необхідного для їх життя свіжого повітря.

На практиці фермери вже після збору врожаю починають розпаковувати вологе зерно і поступово та планово сушити його, починаючи з найвологішого.

Так, щоб до кінця зими розпакувати все зерно з вологою більше 5%, а до кінця квітня усе інше, що перевищує базисні показники.