Рада відновила оформлення оренди землі сільгосппризначення - Агролига

Верховна Рада ухвалила загалом законопроект, який передбачає відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Міністерство аграрної політики вважає, що відновлення земельних торгів сприятиме наповненню місцевих бюджетів, оскільки орендна плата, визначена за результатами проведення земельних торгів, зазвичай значно вища.

Законопроект також відновлює реєстрацію прав оренди земельних ділянок у Державному реєстрі прав на нерухоме майно.

Схваленими змінами надається можливість оформлення права власності на земельні ділянки, на яких розташовані будинки, споруди, що перебувають у приватній власності громадян.

У пояснювальній записці йдеться, що закон встановлює вимогу про внесення до Державного земельного кадастру відомостей про якісні характеристики угідь, заходи з охорони земель та ґрунтів, обмеження у використанні земель.

Документ також зобов’язує землекористувачів, чиї права на користування землею сільськогосподарського призначення зареєстровані районними військовими адміністраціями у відповідних Книгах реєстрації, внести ці дані до Державного реєстру прав на нерухоме майно.

Крім цього, закріплюється право розміщувати об’єкти виробництва біометану, що становлять комплекси з виробництва, переробки та зберігання сільгосппродукції, на земельних ділянках сільськогосподарського призначення.

Також передбачено поновлення дії норми Земельного кодексу, що звільняє індустріальні (промислові) парки від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.