Рекомендації, щодо озимої пшениці та озимого ячменю - Агролига

Актуальні рекомендації БАСФ що до зернових культур

Озима пшениця, озимий ячмінь

Протруйники насіння

На теренах Вінницької та Житомирської областей відбувся збір урожаю гороху, озимого та, частково, ярого ріпаків, які традиційно є добрими попередниками під посів озимих зернових колосових культур. Триває збір озимої пшениці, ярого ячменю, активно здійснюється основний обробіток ґрунту під посів культур озимого клину. Незважаючи на значне завантаження аграріїв, вже у цей період необхідно подбати про формування надійного базису майбутніх врожаїв – про якісний захист посівного матеріалу від збудників хвороб.

Останнім часом через інтенсивне вирощування зернових в Україні, значно зросли втрати врожаю через ураження посівів хворобами, збудники яких містяться у посівному матеріалі, в грунті і на рослинних рештках. Патогенний комплекс зернових включає десятки видів грибів та бактерій, серед яких найбільш шкодочинними є збудники гельмінтоспоріозної і фузаріозної кореневих гнилей, альтернаріозу, твердої і летючої сажок, снігової плісняви, плямистостей. Саме передпосівна обробка насіння якісними і високоефективними фунгіцидними протруйниками є запорукою надійного захисту посівів на початкових етапах органогенезу.

При вирощуванні озимої пшениці або озимого ячменю на площах з високим інфекційним фоном: у сівозмінах з високим насиченням зерновими культурами, при застосуванні мінімального обробітку ґрунту, компанія БАСФ рекомендує використовувати фунгіцидний протруйник Кінто Дуо з нормою витрати 2,5 л/т. Препарат навіть за посушливих умов не викликає фітотоксичності по відношенню до культурних рослин та контролює широкий спектр хвороб насіння та проростків: летюча та тверда сажки, комплекс кореневих гнилей різного походження, снігова пліснява, сітчаста плямистість, пліснявіння насіння, септоріоз проростків, ринхоспоріоз, церкоспорельоз та інші. Завдяки унікальному поєднанню у Кінто Дуо двох діючих речовин: тритіконазолу і прохлоразу, ми досягаємо ефективного контролю збудників хвороб, які містяться не лише у посівному матеріалі , а й у ґрунті.

За умов помірного інфекційного фону, економічно виправданим є використання перспективного, двокомпонентного протруйника, що містить стробілурін – Іншур Перформ. Діючі речовини, що входять до його складу (тритіконазол і піраклостробін), належать до різних класів сполук, мають різний механізм дії на патогенні гриби, що суттєво знижує ризики виникнення резистентності.

Фунгіцидний протруйник Іншур Перформ з нормою витрати 0,5 л/т дозволяє не лише ефективно захистити молоді рослини від багатьох патогенних організмів, а також сприяє їхньому здоровому розвитку завдяки фізіологічному ефекту, що полягає в ефективному засвоєнні азоту, вологи й протистоянні несприятливим факторам навколишнього середовища, наприклад, посуха. Ці властивості

Актуальні рекомендації БАСФ що до зернових культур

препарату забезпечуються завдяки вмісту діючої речовини групи стробілурінів — піраклостробін. Використання Іншур Перформ дозволяє прискорити появу вирівнянних і дружніх сходів з добре розвинутою кореневою системою, а також накопичити більшу кількість цукрів, необхідних для доброї перезимівлі озимих культур.

Гербіциди

Як демонструють наукові дослідження та виробнича практика у осінній період вегетації озимих зернових культур необхідно подбати не лише про їх захист від хвороб, а й від бур’янів. Адже саме вони у період осіннього кущення озимих зернових, коли відбувається формування продуктивних стебел, та навесні під час закладки колосу, до традиційного внесення гербіцидів, створюють конкуренцію за вологу, поживні речовини та світло, що негативно впливає на продуктивність посівів. Найкращим технологічним заходом контролю бур’янів у цей період у посівах озимої пшениці та ячменю є осіннє застосування гербіциду Марафон з нормою витрати 4 л/га у фазі 1-3 листочки культури. Це дозволяє успішно контролювати сходи широкого спектру однорічних дводольних та злакових бур’янів, включаючи мітлицю, підмаренник, ромашку, падалицю ріпаку. Марафон забезпечує довготривалий захист, включаючи весняні „хвилі” бур’янів та не викликає стрес у культури.

Внесення даного препарату восени забезпечує рослинам зернових культур усі умови для ефективного використання внесених добрив як в осінній, так і у ранньовесняний періоди, та дозволяє знизити навантаження на обприскувач у весняний період. Гербіцид немає обмежень у сівозміні на наступні культури.

Навесні внесено гербіцид з групи сульфонілсечовин

Марафон, 4 л/га

Актуальні рекомендації БАСФ що до зернових культур Гербіцид Марафон є оптимальним рішенням у сучасних інтенсивних технологіях вирощування озимої пшениці та озимого ячменю, що забезпечує ефективний захист від однорічних дводольних та злакових бур’янів та сприяє реалізації генетичного потенціалу культури за умов достатнього зволоження ґрунту.

Комплексний захист посівів від хвороб, бур’янів та шкідників дозволить отримати здорові посіви з високим потенціалом врожайності.