Старий Новий рік: звичаї, що приносять удачу! Зі святом - Агролига

У ніч з 13 на 14 січня в Україні відзначається Старий Новий рік. Це свято виникло внаслідок зміни літочислення. Хоча воно не вважається офіційним, більшість українців все ж його святкують. Старий Новий рік має свою унікальну атмосферу, звичаї та обряди у святкуванні. Про які і піде мова далі.

13 січня накривають святковий стіл, на якому має обов’язково стояти кутя. Щедрий вечір схожий на Святвечір перед Різдвом, різниця полягає у тому, що тепер стіл вже не пісний.

За святковим столом збирається вся родина, варто в цей день попросити одне в одного пробачення, побажати щастя та достатку в новому році.

У дні Старого Нового року відзначаються 13 січня день Меланки, а 14 січня день Святого Василя. У ці дні зазвичай народні гуляння, переодягання та навіть  ворожіння.

Основним обрядом Старого Нового року вважається щедрування. З вечора і аж до самої ночі щедрувальники ходять по домівках, співають пісні-щедрівки, танцюють та жартують.

А от вранці 14 січня прийнято засівати. Цей ритуал виконують молоді хлопці у своєму домі, у домівках хрещених батьків, родичів, друзів. При цьому бажаючи господарям дому щастя, достатку і врожаю.

Компанія «Агроліга» приєднуються до святкових привітань. Ми бажаємо усім господарям щастя, достатку в домівки, багатих врожаїв, продуктивних буднів та веселих свят у сімейному колі.