Султанат Оман пропонує Україні створити зерновий хаб - Агролига

Султанат Оман пропонує Україні створити на своїй території зерновий або зерново-продовольчий хаб для безперебійних поставок українського зерна у країни Африканського рогу.

На початку березня Оман запропонував Україні серйозно розглянути питання створення на території Султанату українського зернового або зерново-продовольчого хабу.

Субх додав, що Україна може отримати доступ до одного з найсучасніших логістичних хабів, який функціонує, по суті, в Індійському океані.

Окрім того, Оман має чудові політичні відносини з такими країнами, як Танзанія, Кенія, Сомалі, Уганда, Руанда, Ефіопія.

Оманська сторона також сказала, що у разі його створення Україна могла б бути абсолютно спокійною щодо регулярних поставок нашого зерна до країн Африканського рогу.

Щоб збудувати хаби, не потрібно витрачати багато часу. Питання не в самому будівництві, а у двох речах: фіксації певних гарантій між двома країнами, що вони будуть побудовані і нормально функціонуватимуть.

Другий момент – це принципи оперування з боку України.

Ідея створення українських зернових хабів уже опрацьовується і наразі вийшла на рівень узгодження технічних деталей реалізації, зокрема й фінансової складової.

Разом з тим Єгипет, дізнавшись про плани України, також виявив зацікавленість в обговоренні можливості створення подібного логістичного центру на своїй території.

Переваги Оману — там є чудова інфраструктура, розвинений флот, зрозуміла прозора банківська система та податкові правила. Тому Оман виглядає привабливо, тому він теж міг би розглядатися українськими відомствами як одна з можливих локацій для зернового хаба.

Водночас, Єгипет, наприклад, дізнавшись про плани України, також виявив зацікавленість в обговоренні можливості створення такого логістичного центру на своїй території.