Найвищі світові ціни на добрива збережуться як мінімум до квітня 2022 року. Дорогий газ спричинив рекордний зліт цін на азотні добрива, адже він є основною сировиною.
Через високі ціни на добрива після енергетичної кризи може настати продовольча.

Якщо у червні 2021 р. ціни на газ, що використовується як сировина для випуску добрив, на європейському оптовому ринку трималися на рівні $330–430 за 1000 куб. м, то з вересня 2021 р. вони не опускаються нижче за $700, а 15 грудня січневий ф’ючерс був вищим за $1500.

Станом на січень-лютий 2022 р. дефіцит азотних добрив у Європі становить близько  7 млн тонн, в Україні – майже 2 млн тонн.
7 млн тонн – велика цифра для європейських країн, тому імпортом звідти перекрити нестачу виробництва добрив вітчизняними підприємствами буде дуже складно.

Органічних добрив теж не вистачає через зменшення поголів’я великої рогатої худоби.
Не всі аграрії зможуть внести необхідну кількість міндобрив у період весняних польових робіт, зокрема під час посіву ярих культур та підживлення озимих.

Збереження високих цін на добрива у 2022 р. змусить сільгоспвиробників закуповувати їх менше, що за найнегативнішого сценарію може призвести до зниження обсягів та якості врожаю у 2022–2023 рр.
Зростання цін на метали та паливо – це вже найменша з проблем.

Справжню загрозу становить подорожчання продуктів харчування. Зростання цін неминуче, це треба сприйняти як даність.