На західних кордонах України минулий тиждень характеризувався суттєвим зниженням закупівельних цін на фуражний ячмінь врожаю поточного року в портах Рені та Ізмаїл.
Імпортери зменшили попит на зернову — на ринок надійшли пропозиції нового врожаю пшениці, це тисне на ціни і покупці очікують ще більшого здешевшання кукурудзи.
Така ситуація зумовлена превалюванням попиту над пропозицією в умовах значних запасів зернової на тлі необхідності сільгоспвиробників у звільненні складських приміщень, в той час як попит обмежувався з дорожчанням логістики та сезонним збільшенням навантаження на неї на всіх ланцюжках постачання.
Також тиск на ціни продовжувала чинити блокада глибоководних портів України.
Попри перші більш-менш реальні просування в питанні їх розблокування більшість учасників ринку вважають, що повернення до традиційного експорту можливе лише за умов припинення активних бойових дій на всій території України.
Також зниженню вартості зерна сприяло те, що аграрії півдня країни побоювалися зберігати врожай у межах регіону та були вимушені продавати його «з-під коліс».
Ціни попиту на кукурудзу з поставкою в липні-серпні на кордоні з Польщею за тиждень знизилися в середньому на 10 USD/т, до 195-210 USD/т DAP, з Угорщиною – на 20-25 USD/т, до 190-200 USD/т DAP.