Україна може наростити експорт до ЄС сільгосппродукції з доданою вартістю - Агролига

Мінагрополітики України сподівається, що найближчим часом збільшиться обсяг експорту в ЄС української аграрної продукції з доданою вартістю.

Про це заявив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, повідомила 9 червня прес-служба міністерства.

Він зазначив, що цьому сприятиме скасування мит та квот на постачання такої продукції до країн Євросоюзу.

«До цього на цілу низку продукції квоти вичерпувалися за кілька місяців – переважно обмеження стосувалися насамперед продукції з доданою вартістю. Наприклад, на мед квота завжди закінчувалася у січні.

Були квоти на молочну продукцію, томатну пасту, яблучний концентрат, м’ясо птиці, крупи. Зараз щодо цих усіх продуктів обмежень не буде – ми очікуємо на суттєве зростання», – сказав Висоцький.

Говорячи про динаміку українського аграрного експорту загалом, перший заступник міністра нагадав, що у травні Україна експортувала майже вп’ятеро більші обсяги зернових та олійних, ніж у березні.

Так, за офіційною статистикою, у березні було експортовано близько 350 тис. тонн, у квітні – втричі більше, близько 1 млн. тонн, а у травні – понад 1 млн. 700 тис. тонн.

Це ще не такі обсяги, які йшли через морські порти, але це суттєве постійне зростання. Найбільше безпосередньо експортується через Польщу, потім Румунію, інше – через інші країни Європейського Союзу.