Посівна пройшла успішно, засіяли 75% минулорічних площ - Агролига

На тлі повномасштабного вторгнення Росії посівна кампанія в Україні пройшла успішно, розпочато підготовку до збирання врожаю, влада на місцях дала завдання забезпечити необхідну кількість дизельного палива.

«Посівну кампанію, незважаючи на безпрецедентні виклики, було проведено успішно. За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, засіяно 75% минулорічних площ», — написав Шмигаль у Telegram.

На даний момент розпочинається підготовка до збирання врожаю.

За його словами, перед аграріями знову стрінуть зовнішні виклики.

Прем’єр перерахував основні виклики, які стоять перед аграріями у підготовці до збирання врожаю:

  • Необхідність вивезення врожаю Мінінфраструктури опрацьовує заходи щодо збільшення пропускної спроможності на західному кордоні України. Адже через блокування Росією українських портів в Україні залишається 23,5 млн. тонн зернових та олійних культур.
  • Збереження нового врожаю. Мінагрополітики розглядає можливість організації мобільних сховищ з огляду на міжнародний досвід. Це дозволить Україні збільшити обсяги зберігання на 10-15 млн. тонн.
  • Забезпечення пального для аграріїв.

За словами глави уряду, у рамках програми пільгових кредитів «5-7-9» для підтримки сільськогосподарських товаровиробників банки видали 38,5 млрд. грн.

З них – 24 млрд. грн. за програмою державних портфельних гарантій.

Під час наради дав завдання профільним міністерствам та військово-цивільним адміністраціям забезпечити необхідну кількість дизельного палива на сезон збирання врожаю», — зазначив прем’єр.

Уряд вжив усіх заходів, щоб успішно провести найскладнішу в історії посівну кампанію. Тепер повинні не менш успішно провести жнива та збирання врожаю.