Україна не готова розглядати питання експорту зерна через Білорусь - Агролига

Пропозицію експортувати українське зерно через Білорусь до балтійських портів озвучив генсекретар ООН Антоніу Гутерріш. У відповідь на це Олександр Лукашенко запропонував, щоб ці порти були відкриті і для білоруського транзиту — таким чином були б частково скасовані санкції проти білоруського режиму.

Україна не готова розглядати питання щодо експортування власного зерна через Білорусь. Про це заявив президент країни Володимир Зеленський.

«Щодо Білорусі, ця інформація відкрита. Нам пропонували їхати через Білорусь залізницею (експортувати зерно). Ми навіть розуміємо, який обсяг.

Але ми розуміємо, для чого нам це пропонували. Ми поки що не готові йти за цим форматом і допомагати нашим «доброзичливим «сусідам», — сказав глава держави.

Крім того, Зеленський зазначив, що ні його, ні міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу не запросили на зустріч в Анкарі 8 червня, на якій зокрема розглядатимуть питання чорноморського судноплавства і на якій буде міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Президент також повідомив, що переговори щодо вивезення зерна продовжуються з ООН, а також з країнами Балтії та з Польщею — про вивезення залізницею, проте цей напрямок не є пріоритетним через великі терміни постачання. Через одеські порти, за його словами, Україна може вивозити 10 млн. т зернових щомісяця.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, є факти вивезення зерна окупантами із тимчасово захоплених територій.

На запитання, за яких умов Україна може піти на розмінування узбережжя одеських портів і хто має бути гарантом, щоб українська сторона на це пішла, він відповів: «Вважаю найміцнішою гарантією наше відповідне озброєння, яке буде розміщено в регіоні, розблокування того чи іншого коридору у порт вивезення зерна».