Україна тестує альтернативні маршрути експорту зернових культур - Агролига

У портах України внаслідок піратських дій російських військ залишаються заблокованими 95 іноземних торгових суден, що посилює світову продовольчу кризу та економічний тиск на Україну.

Уряд України на цьому тижні активізував пошук нових авто та залізничних маршрутів експорту до портів та терміналів сусідніх країн – Польщі, Румунії, Словаччини, Болгарії та країн Балтії.

Литовський порт у Клайпеді готовий до навантаження частини українського зерна для експорту після вирішення проблеми з доставкою вантажів.

«Зараз ми шукаємо можливості для перевезення Україною зерна через литовські та латвійські порти. Потенціал порту не викликає вагань. Залізниці викликають занепокоєння.

У Польщі рейки вже, ніж в Україні, Литві та Латвії», – сказав міністр сільського господарства Литви Кястутіс Навиц.

Прем’єр-міністри України та Румунії обговорили можливість розширення експортних та транзитних коридорів на румунській території та використання додаткових резервів морських портів Румунії.

З метою пожвавлення транзиту вантажів українська сторона запропонувала якнайшвидше відкрити пункт пропуску Дьяковці (Україна) – Раковець (Румунія) з наданням йому статусу переходу для вантажного сполучення.

З України до Румунії залізницею зерно доставляють на приватний інтермодальний термінал Rail Hub Transylvania.

Він пов’язаний із портом Констанца на Чорному морі, пише ЦТС із посиланням на менеджера терміналу.

Раніше Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський обговорював можливість експорту українського зерна через порт Констанца з міністром транспорту та інфраструктури Румунії Іонелом Скриоштяну.

Щодо литовського поїзда, то він стане першим у проекті з відновлення експорту української агропродукції через балтійські порти.