Єгипет укладе новий контракт на постачання українського зерна - Агролига

У лютому та березні Єгипет законтрактував 240 тисяч тонн української пшениці. Саме контракт на це зерно і розірвав Єгипет.

Відомо, що Генеральне управління з поставок товарів Єгипту (GASC) звільнило українські компанії «Нібулон» і Inerco («дочка» Kernel), від зобов’язань по постачанню зерна, незважаючи на те, що в контрактах GASC немає пункту про форс-мажор.

При цьому Єгипет розторгує контракти на чотири вантажі, однак Каїр очікує, що п’ятий законтрактований вантаж із пшеницею все ж покине український порт за «зерновим коридором», про який напередодні домовилися в Стамбулі.

«В угоді не було передбачено пункту про існування форс-мажору.
Тому було прийнято повністю цивілізоване на законодавчому рівні рішення – закрити той контракт, який не можна виконати, та відкрити новий, за яким буде здійснено закупівлю», – резюмував віце-президент ТППУ.

В портах України триває підготовка до вивозу зерна.

При цьому в Мінінфраструктури уточнюють, що якщо росія буде проводити маніпуляції в Чорному морі, які за оцінкою компетентних органів будуть представляти небезпеку, то ініціатива з розблокування портів для експорту зерна буде відновлена.

Єгипет має намір підписати з Україною новий контракт на постачання зерна, адже українська сторона не змогла поставити законтрактовані на березень-квітень вантажі із-за повномасштабного вторження росії.

Єгипетська сторона офіційно завірила посла України Нагорного, що не відмовляється від співпраці з Україною, що вони розуміють ситуацію з блокуванням портів, і Єгипет в подальшому готовий працювати з Україною і закупити зерно.

Крім того, перший віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран повідомив, що новий контракт буде ще більш вигідним для трейдерів.