0800 30-50-99(Бесплатно по Украине) info@agro-liga.com

До українського зерна в Угорщині будуть застосовуватися ті ж вимоги щодо контролю якості, що і для зерна, вирощеного в Євросоюзі.

“Уряд Угорщини захищає угорських виробників від бездіяльності Брюсселя, тому в нашій країні встановлюються суворі перевірки якості та безпеки харчового ланцюга для зерна, що надходить з України”, – заявив міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь.

Такий крок спрямований на допомогу угорським фермерам, які можуть постраждати від збільшення імпорту більш дешевого українського зерна.

Імпортні зернові культури, вирощені в менш суворих умовах виробництва, знижують ціни, викликаючи суттєву конкурентну позицію для фермерів у сусідніх з Україною країнах.

Проте Брюссель не допомагає і продовжує нічого не робити для усунення невигідного конкурентного становища угорських фермерів.

Угорщина продовжуватиме надавати всю допомогу та підтримку, щоб зерно досягло місця призначення, споживачів в Африці та на Близькому Сході, проте він запровадить “дуже жорсткий контроль” якості зерна, яке надходить з України до Угорщини.

Міністр також торкнувся того факту, що Угорщина, Польща, Чехія, Словаччина, Румунія та Болгарія невипадково звернулися до Єврокомісії з проханням вжити негайних заходів щодо обмеження імпорту зерна з України.

У жовтні Угорщина відкрила залізничний термінал для перевезення українського зерна.

До того ж, на початку січня Угорщина запланувала виділити 3,5 млн. доларів для вивезення українського зерна до Африки.