Банки вже видали українським аграріям майже 15 мільярдів кредитів - Агролига

Станом на 28 квітня банки видали кредити аграріям на 14 млрд. 905 млн. грн. Основну частину цієї суми залучено за програмою портфельних гарантій — майже 10 млрд. 200 млн. грн.

Наразі кредитування агросектору під державні гарантії доступне й тисячам малих фермерів із «банком землі» для обробки від 20 га.

Шість областей вже залучили понад мільярд гривень — це Кіровоградська (2,047 млрд гривень), Вінницька (1,829 млрд гривень), Дніпропетровська (1,467 млрд гривень), Київська (1,177 млрд гривень), Одеська (1,259 млрд гривень), Полтавська (1,196 млрд) гривень).

Аграрії отримують таке кредитування у рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%». Термін кредитування – 6 місяців. Відсоткову ставку становить 0%. Сума кредиту – до 60 млн грн. Для того, щоб його отримати, потрібно забезпечити для застави лише 20% від суми кредиту – решту гарантує держава.

Використовувати умови програми можуть аграрії, які підпадають під визначення с/г товаровиробника. Обмежень за кількістю землі на обробці немає.

За останній тиждень банки видали аграріям кредити на суму понад 6 млрд. гривень.

Цього тижня банки видали аграріям кредитів приблизно як за два тижні до того. Деякі державні банки вводять додаткові кредитні канікули для малого та мікробізнесу, відкладаючи виплати за тілом кредиту та відсотками на кілька місяців.

Станом на сьогоднішній день кредити отримали 5033 сільгосптоваровиробники.

Українська зернова асоціація (УЗА) прогнозує, що Україна може отримати новий урожай зернових та олійних на рівні 63 млн. тонн.

Для забезпечення сталого проходження посівної кампанії у 2022 році постановою Кабміну для МСП – сільськогосподарських товаровиробників збільшено граничний обсяг державних гарантій на портфельній основі до 80% загальної суми зобов’язань за основним боргом за портфелем кредитів банку-кредитора та 80% за кожним окремим кредитом.